24 / 05 / 2022

Konya marka şehir haline getirilecek!

Konya marka şehir haline getirilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ''2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında en güçlü şekilde Konyamızı marka şehir haline getireceğiz, vatandaşımızın yaşam kalitesini birlikte yükselteceğiz” dedi.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyarette bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vefasını her zaman gösterdiğini ifade etti. Kurum, 31 Mart seçimlerinde verilen rekor destek nedeniyle tüm Konyalılara teşekkürlerini iletti.

Konya Yenigün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bakan Kurum, “Cumhuriyetimizin 100. yılında en güçlü şekilde Konyamızı marka şehir haline getireceğiz, vatandaşımızın yaşam kalitesini birlikte yükselteceğiz” ifadeleri kullandı.

Gerçekleştirdiği ziyaretten memnun olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, seçimlerde Büyükşehirler arasında birinci olarak Türkiye rekoru kırdıklarını, bunda Bakan Kurum’un katkısının çok büyük olduğunun altını çizdi. 

Başkan Altay, “Seçim çalışmaları boyunca ilçelerimizi ziyaret ettiniz. Ayrıca Konya’nın tüm meselelerini yakından takip ediyorsunuz. Ben tüm Konyalılar adına size teşekkür ediyorum. Hep birlikte Konya’ya güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Özellikle Eski Sanayi konusunda esnafımıza göstermiş olduğunuz destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu ziyaretiniz kapsamında netleştirip oradan talep toplamaya başlamak istiyoruz. Yine Mevlana Çarşısı’nın kaldırılması ve Altın Çarşı’nın düzenlenmesi konusunda verdiğiniz destek ve Konya’nın en temel ihtiyaçlarından birisi olan sosyal konut meselesinde göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  

KONYA’YA TEŞEKKÜR  

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’nın 24 Haziran seçimlerinde büyük bir coşkuyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti desteklediğini, 31 Mart seçimlerinde de Türkiye çapında büyük bir başarıya imza attığını belirterek, bütün Konyalılara teşekkürlerini iletti.

Konya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vefasını her zaman gösterdiğini ifade eden Bakan Kurum, “Hemşehrilerimizin bize olan güvenini boşa çıkarmadan, onları mahcup etmeyecek şekilde söz verdiğimiz bütün projeleri sırasıyla yapacağız. Bu anlamda sosyal konut projelerimize başladık. Kentsel dönüşüm konusunda açıkladığımız hem Mevlana bölgesinde, hem Selçuklu, Meram ve Karatay’daki çalışmalara destek vereceğiz. Tüm ilçelerimizle bir toplantı yapacağız ve talepleri neyse karşılamaya gayret edeceğiz. 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında en güçlü şekilde Konyamızı marka şehir haline getireceğiz, vatandaşımızın yaşam kalitesini birlikte yükselteceğiz” açıklamasında bulundu.