Koray İnşaat'tan satış öncesi 2 yeni şirket!

Koray İnşaat'tan satış öncesi 2 yeni şirket!

Yapı Kredi Koray'daki hisselerini Doğuş GE GYO ya satmaya hazırlanan Koray İnşaat 2 yeni şirket kurdu


Yüzde 25 payının bulunduğu Yapı Kredi Koray GYO hisseleri için Doğuş GE GYO görüşmelere başlayan Koray Grubu bünyesine iki yeni şirket daha ekledi. 14 Temmuz'da kurulan şirket Koray İnşaat ve Ticaret A.Ş'nin sermayesi 50 bin YTL olarak belirlendi. 23 Temmuz'da kurulan Koray Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş'nin sermayesi ise  31 milyon 174 bin YTL olarak belirlendi. Merkezleri Yapı Kredi Plaza'da bulunan şirketler, ikamet amaçlı her çeşit binanın inşaatı dışında, gayrimenkule dayalı işlemler ve menkul kıymetler hakkındaki gelişmeleri sürekli olarak izleyerek, şirket portföyünü oluşturmak, yönetmek ve gerektiğinde portföyde değişiklikler yapmak gibi işlerde faaliyet gösterecek.

İnşaat sektöründe bir çok prestijli projeye imza atan Koray İnşaat grubuna katılan Koray İnşaat ve Ticaret A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını Murat Koray, Başkan Yardımcılığını Süleyman Yerçil, Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ise Selim Koray, Semra Turgut ve Zeynel Abidin Erdoğan üstlendi. 

Grubun diğer şirketi Koray Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş'nin ise Yönetim Kurulu Başkanı Selim Koray, Başkan Yardımcısı Kazım Ateş Öntuna, Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Hüseyin Murat Çekiçi ve Murat Şamil Çapar görev alıyor.

 

Seda Tabak/ Emlakkulisi.com