Kore, turizm organizasyonu ile Türk turistleri bekliyor!

Kore, turizm organizasyonu ile Türk turistleri bekliyor! Kore, turizm organizasyonu ile Türk turistleri bekliyor!

Kore Turizm Organizasyonu (KTO), küresel çapta başlattığı yeni marka çalışması Hayallerimdeki Kore'yi düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Kore Turizm Organizasyonu (KTO) Başkanı ChooSuk Byun toplantıda konuşma yaptı...Kore Cumhuriyeti Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı ve Kore Turizm Organizasyonu. yeni marka çalışması Hayallerimdeki Kore'yi tanıttı. Kore'nin renkli turizm hayatı, doğal güzellikleri ve yeni nesil pop kültürüne ev sahipliği yapması nedeniyle daha çok turist tarafından keşfedilerek ziyaret edilmesini isteyen Kore Turizm Organizasyonu, Türkiye'nin Kore ile kardeş ülke bağlarını pekiştirmesi için faaliyetlerini artırdı. Kore Turizm Organizasyonu (KTO) Başkanı ChooSuk Byun, "Türkiye, Kore turizmi için çok önemli bir pazar, yeni marka çalışmamızla Türkiye'deki Kore turizm bilinçliliğini artırmak hedefindeyiz, iki ülke arasındaki turizm iletişimini üst seviyeye taşıyacağız" dedi. 


Kore Turizm Organizasyonu Başkanı Choo-Suk Byun. hedefini şu sözlerle açıkladı: "Kore Turizm Organizasyonu, 1962 yılında kurulmuştur. Yurt içi ve yurt dışında turizm sanayisini geliştirme görevine sahip olan kamu kurumudur. Şu anda toplam 31 yurt dışı temsilciliği ile beraber tüm dünyada Kore turizmini tanıtmaktayız. İstanbul temsilciliği ise 2012 yılı Eylül ayından beri devam ediyor. Temsilcilik ofisi açılmadan önce 17 bin Türk vatandaşı Kore'yi ziyaret ederken temsilcilik sonrası bu rakam 23 bin civarına ulaşmıştır. Kore ve Türkiye arası uçuş seferi ise haftalık 21"e çıkmıştır. Bundan sonra iki ülke arası turizm paylaşımının büyümesi için faaliyetimizi sürdüreceğiz." 


TÜRKİYE'DE KORE RÜZGARI ESECEK 

Türk turistleri Kore'ye çekmeye çalışırken birçok etkinlik düzenleyeceklerini ifade eden Choo-Suk Byun, şunları söyledi: "Yeni markamız Tmagine Your Korea' (Kendinize özgü Kore'yi hayal edin) ibaretinde çeşitli etkinlikler planlıyoruz. Türkiye'de de tekvandonun yüksek derecede ünlü olduğunu öğrendim. Kore'nin tekvando grubunu davet edip İstanbul'da gösteri yapmasını ve Kore yemek yapma yarışmasını da Kore konsolosluk ile beraber düzenlemeyi planlıyoruz. Onun dışında Türkiye'de Kore dalgasının Çok yüksek olmasını öneme koyarak seneye Kore sanatçılarını davet ederek etkinlik düzenlemeyi de planlıyoruz." Kore'yi ziyaret eden Türklerin sayısının yılda yaklaşık 20 bin kişi olduğu ve bu sayının Türkiye'den beklenen potansiyelin altında olduğunu belirten Choo-Suk Byun, "Türkiye 2000'li yıllardan itibaren hızlı bir ekonomik büyümeye girdi. Bu nedenle Türkiye'de ofis açan iki uzak doğu ülkesinden biriyiz. Gelecekte Türkiye'nin Kore turizminde önemli bir pazar elde edeceğini düşünüyoruz. 'Hayallerimdeki Kore" marka çalışması ile birlikte temelleri sağlam olan Türk Kore ilişkilerinin zirve yapacak" ifadelerini kullandı. 


KORE DÜNYA ÇAPINDA 20 MİLYON TURİST HEDEFLİYOR 

Hedeflerinin 20 milyon turist olduğunu vurgulayan Choo- Suk Byun, geçen yıl Kore'yi ziyaret eden yabancı turist sayısı 12 milyonu aşarak Kore'nin turizm ülkesi olması yolunda önemli bir basamak çıkıldığını ifade etti. Choo- Suk Byuıı. yabancıların Kore'ye sadece kolay ulaşılabilir ve uygun maliyetli olması sebebiyle değil; aynı zamanda ülkemizdeki kültürü, yaşam tarzını ve en son trendleri deneyimlemck için de geldiklerini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Kısaca Kore'deki turizmin artık değiştiğini söyleyebiliriz. Yeni sloganlarımız sayesinde Kore'nin en yeni trendler ve sofistike bir kültüre sahip olan yaratıcı bir ülke olduğu yönündeki küresel algıyı pekiştirmek istiyoruz. 20 milyon yabancı turistin ağırlanabileceği yeni bir dönemin başlamasını sağlayacağız." 


Büyükçekmece Gazetesi