Kumluca'daki 75 yatak kapasiteli özel hastanenin açılması için ön izin verildi!

Kumluca'daki 75 yatak kapasiteli özel hastanenin açılması için ön izin verildi! Kumluca'daki 75 yatak kapasiteli özel hastanenin açılması için ön izin verildi!

Hüsamettin Çetinkaya sağlıkta marka olma hedefi doğrultusunda Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Kumluca Devlet Hastanesi'ne 50 yataklı ek bina ve Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi onayından sonra yeni bir sağlık merkezini Kumluca'ya kazandırıyor


 Belediye Başkanı Çetinkaya, "İlçede özel bir sağlık merkezine ihtiyaç duyulduğunu, bu nedenle yaptığımız girişimler sonucunda 60 adet hasta yatağı, 10 adet dahili cerrahi yoğun bakım yatağı, 5 adet yeni doğan yoğun bakım kuvözü, 4 adet acil gözlem yatağı, 14 adet poliklinik odası ve 1 adet diş polikliniği odası olmak üzere 75 yataklı donanımlı bir hastanenin ilçeye kazandırılmasında öncülük yaptığımız için büyük mutluluk duyuyorum. İlçemize şimdiden hayırlı olsun" dedi. 

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca'da 75 yatak kapasiteli bir özel hastanenin açılması için Sağlık Bakanlığı tarafından ön izin verildiğini bildirdi. 

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya sağlıkta marka olma hedefi doğrultusunda Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Kumluca Devlet Hastanesi'ne 50 yataklı ek bina ve Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi onayından sonra yeni bir sağlık merkezini Kumluca'ya kazandırıyor. 

Hacıveliler ve Bağlık Mahallesi sınırında Kumluca Belediyesi tarafından imar planı yapılan alanda 75 yataklı özel bir hastanenin yapımı için Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ön onay verildiğini belirten Belediye Başkanı Çetinkaya, "imar planı yaptığımız bu alanda Antalya'da hizmet veren Özel Muratpaşa Tıp Merkezi tarafından yapılacak olan özel hastane, Kumlucamızı sağlıkta marka yapmak hedefimize bizi bir adım daha yaklaştıracak" diye konuştu. 


Antalya Akdeniz Güncel