10 / 12 / 2023

Kuruçeşme Arena’daki konserler Eyüp'te yapılacak!

 Kuruçeşme Arena’daki konserler Eyüp'te yapılacak!

Astaş Holding’in dünyanın en ünlü lüks otel zincirlerinden biri olan Mandarin ile otel yapmaya hazırlandığı Kuruçeşme Arena’daki konserlerin yeni adresi Eyüp olacakKuruçeşme’deki konserleri düzenleyen BKM’nin Eyüp’teki eski elektrik santralinin olduğu yerde otoparkından yeme içme alanlarına kadar modern bir konser alanı planladığı belirtiliyor. Astaş’ın patronu Vedat Aşçı ise inşaat başlayana kadar arazinin konserler için kullanılmasını engellemeyeceklerini söyledi.


Astaş Holding’in dünyanın en ünlü lüks otel zincirlerinden Mandarin ile otel yapmaya hazırlandığı Kuruçeşme Arena’daki konserlerin yeni adresi Dolapdere olacak. Kuruçeşme Arena’daki konserleri düzenleyen BKM’nin Eyüp’te eski elektrik santralinin olduğu yerde otoparkından yeme içme alanlarına kadar modern bir konser alanı planladığı belirtiliyor.


3 yeni proje gündemde


Kuruçeşme Arena’nın arazisini alan Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, talep olması halinde inşaat başlayana kadar burada konserlerin devam etmesine izin vereceklerini belirtirken, BKM’nin uzun süredir sorunlu bir satış süreci olan arazi yüzünden Eyüp projesi üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.


İnşaat izinleri alınıncaya ve projeler çizilinceye kadar Kuruçeşme Arena’nın kullanılabileceğini ifade eden Vedat Aşçı, birçok inşaat şirketinin de İstanbul’un yeni ve profesyonel konser alanlarına kavuşması için yatırım planladığını anlattı.


Kayalar İnşaat’ın Anadolu yakasında çağdaş bir konser projesini açıkladığını hatırlatan Vedat Aşçı, “Bir tane Anadolu yakasında, 2 tane de Avrupa yakasında konser ve eğlence merkezi projesi üzerinde çalışıldığını biliyoruz. Avrupa yakasında planlanan merkezlerden biri yeni havaalanının planlandığı bölgede yapılacak. Sektörün önde gelen inşaat firmalarından biri bu çağdaş eğlence kompleksini hayata geçirecek. Bizim Kuruçeşme’deki projemizde ilk kazmayı vurmamız yaklaşık olarak 3 yılı bulacak. Proje izinlerinin alınması, proje çizimleri derken daha epey işimiz var. Bu süreçte talep olursa arazi konserler için kullanılabilir. Bu konuda bir engel çıkarmamız söz konusu değil” diye konuştu.


Projeleri jet set’e pazarlayacak


VEDAT Aşçı, 15 bin metrekare alanı bulunan ve 200 metreye yakın Boğaz cephesi olan Kuruçeşme’deki araziyi kaça aldıklarını mal sahibine söz verdikleri için açıklayamadı. Aşcı, “Bir dönem arazi icradan satışa çıktı. Ancak daha sonra mal sahibi borcu ödedi ve icradan çekti” demekle yetindi. Aşcı, daha önce Vatan’a yaptığı açıklamada yeni çıkan mütekabiliyet yasası ile projelerini daha çok Avrupa ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere dünya jet setine pazarlayacaklarını anlattı. Aşcı, “Mandarin Oriental Hotel Group’un lider konumundan faydalanarak ülkemizin uluslararası arenadaki tanıtımına katkı sağlıyor olmanın mutluluğu içerisindeyim” demişti.


Boğaz’da en lüks Mandarin Hotel’den biri yükselecek


Astaş Holding, Bodrum’da Göltürkbükü Cennet Koyu’nda 600 bin metrekarelik arazide villa, rezidans ve lüks resort otel projesi için anlaştığı Mandarin Oriental Hotel Group ile İstanbul’da 2 lüks otel yapacak. Asya Dış Ticaret’ten Kuruçeşme Arena’nın arazisini satın alan Astaş Holding, Mandarin ile burada ve Sultanahmet’te 500 milyon dolara otel inşa edecek. İstanbul’a yakışacak projelere imza atacaklarını söyleyen Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, satın almadan sonra yaptığı açıklamada, “Mandarin, yatırıma da katılmak istediğini söyledi. Kuruçeşme’de dünya çapında bir otel yapacağız. Tapuyu daha bugün (dün) aldık. İstanbul’a yakışır proje olacak. Bu nedenle ilk kazmayı vurmamız 3 yılı bulur” değerlendirmesini yaptı.


28 ülkede 45 oteli bulunan Mandarin Oriental Hotel Group ile Bodrum’da başlayan işbirliklerini İstanbul’a taşımaya karar verdiklerini anlatan Aşcı, sözlerini şöyle sürdürmüştü: “Satış sözleşmesini tamamladığımız Kuruçeşme-Arena arazisinde inşa edeceğimiz otel projesinin dışında Sultanahmet’te gerçekleştireceğimiz otel projesinde de yine Mandarin Oriental Hotel Group ile yapacağız. İki proje için toplamda 500 milyon dolar yatırım tutarı öngördük. Bunun dışında Mandarin Oriental Hotel Group ile Türkiye dışında da projeler geliştirme konusunda prensip anlaşmasına vardık. Sadece dünyanın en önemli lüks otel markasını Türkiye’ye getirmiş olmakla kalmadık, aynı zamanda yabancı sermayenin Türkiye’ye yatırım yapması için de zemin oluşturmuş olduk. Türkiye’nin ekonomik ve politik gelişmelerine güveniyoruz. Yatırımlarımızı, dünyanın birçok yerinden teklif gelmesine rağmen, öncelikli olarak ülkemizde yapıyoruz ve dünyanın en varlıklı aileleri, jet seti, devlet başkanlarının kalacağı mekanlar yaratıyoruz. Önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde 3 milyar dolarlık yatırım yapmayı düşünüyoruz.”

Vatan

Geri Dön