Kuzey Çevre yolu açıldı!

Kuzey Çevre yolu açıldı! Kuzey Çevre yolu açıldı!

Antalya'da temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Münir Karaloğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy ve protokol üyeleriyle Kuzey Çevre yolunun açılışını gerçekleştirdi...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Antalya-Mersin-Akdeniz sahil yolunda tünellerin biteceğini, viyadüklerin açıldığını belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bazı tüneller de açıldıktan sonra Antalya-Mersin arası 4 saate düşecek." dedi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Antalya'da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, Vali Münir Karaloğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy ve protokol üyeleriyle Kuzey Çevre yolunun açılışını gerçekleştirdi.

Antalya-Isparta karayolu Dereboğazı mevkisinde makam aracını Burdur yolu kavşağına kadar kullanan Çavuşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kuzey çevre yolunun ilk geçişini kendilerinin gerçekleştirdiğini söyledi.

- Şehir geçişinde 45 dakikalık zaman kazanımı

Gerçek anlamda bir çevre yolu olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "19 kilometrelik bir yoldur. Döşemealtı bölgesinden Antalya, Isparta Dereboğazı yoluna bağlanıyor. Alanya'dan, Manavgat'tan Serik'ten gelenler ya da Burdur'dan, Denizli'den İstanbul'dan gelip de direkt o tarafa geçecekler artık şehrin içine girmek durumunda kalmayacaklar. 45 dakika zaman kazanımı olacak." dedi.

Çavuşoğlu, Antalya şehir merkezinin trafiğinin rahatlaması bakımından güzel olacağını belirterek, kuzey çevre yolunun 36 kilometrelik bir yol olduğunu, ikinci etapta ise Serik, Belek bölgesine ana yola bağlanacağını, Aksu bölgesindeki trafiğin de rahatlayacağını söyledi.

Tüm Antalya'nın trafiğini rahatlatmak istediklerini vurgulayan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"O yüzden çevre yolları, köprülü kavşaklar yapıyoruz. Antalyamız Türkiye'nin her yerinden kolay ulaşılır olsun diye Burdur'dan gelen yolu yapıyoruz. Denizli-Antalya otobanı hazır. Burdur-Antalya-Alanya otobanı, Finike'den Kaş Kalkan'a kadar otoyol projemiz var. Kalkınma Bakanlığının da projesi bitti. Yapım programına alınacak. Antalya-Mersin-Akdeniz sahil yolu tüneller bitiyor, viyadükler açıldı. Bazı tüneller de açıldıktan sonra Antalya-Mersin arası 4 saate düşecek. Konya'dan gelen güzel yollarımız var."

Çavuşoğlu, ayrıca iki hızlı tren projesinin olduğunu, birinin Eskişehir'den Burdur-Isparta üzerinden Antalya'ya geleceğini, diğerinin de Kayseri'den Kapadokya, Aksaray ve Konya üzerinden aynı istasyonda buluşacağını sözlerine ekledi.

- 3. havalimanı ihale aşamasında

Çavuşoğlu, Antalya'nın batısına üçüncü havalimanını yapacaklarını, işin ihale aşamasına geldiğini de açıkladı. 

 

pus