Kuzey Kuşak Yolu için 10 ev yıkılacak!

Kuzey Kuşak Yolu için 10 ev yıkılacak!Kaynarca Mahallesi sınırları içinde geçen Kuzey Kuşak Yoluyla birleşecek olan bağlantı yolunun 300 metrelik bölümünde ise çalışmalar devam ediyor. 300 metrelik bölümde bulunan 10 ev kamulaştırılarak yıkılacak.Malatya Büyükşehir Belediyesi çevre yolu altında trafiği önemli ölçüde rahatlatacak ve bölgenin sağlıklı gelişmesine katkı sağlayacak olan Kuzey Kuşak Yolu ile birlikte bağlantı yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

 

Çalışmalar kapsamında Çarmuzu-Ağaç Sanayi Sitesi - Kuzey Kuşak Yolu arasında 50 metre genişliğinde1100 metreuzunluğunda bağlantı yolunun 800 metrelik bölümü açıldı.

 

Kaynarca Mahallesi sınırları içinde geçen Kuzey Kuşak Yoluyla birleşecek olan bağlantı yolunun 300 metrelik bölümünde ise çalışmalar devam ediyor. 300 metrelik bölümde bulunan 10 ev kamulaştırılarak yıkılacak.

 

800 metrelik bölümde dolgu çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi,13.3 kilometreuzunluğundaki Kuzey Kuşak Yolu projesinde bugüne kadar 10 kilometrelik bölümü tamamlamıştı. Projenin son ayakları olan Hatunsuyu ve Hanımınçiftliği bölümünde ise proje çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

Açılan bağlantı yolu aynı zamanda Hatunsuyu Mahallesinin yolunu da kısaltacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte doğu-batı istikametinde kent merkezi ve çevre yolunu kullanmadan Malatya’nın kuzeyinde yolculuk yapılabilecek.Çakır: Vatandaş desteği çok önemli

 

Kuzey Kuşak Yolu projesinin Malatya Büyükşehir Belediyesinin kendi öz kaynaklarıyla yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ulaşım planlamasında olmazsa olmazlarının yol projeleri olduğunu söyledi.

 

Projenin, Çarmuzu-Kaynarca bölgesindeki ayağında 1100 metrelik bağlantı yolunun açılmasının önemine değinen Başkan Çakır, “Bağlantı yolumuz50 metregenişliğinde açıldı. Şu an 800 metrelik bölümü tamamlandı. Geriye kalan 300 metrelik bölümde kamulaştırmalar yapıyoruz. Burada vatandaşlarımız desteği çok önemli. Yolumuz Kaynaca bölgemizde Kuzey Kuşak Yoluyla birleşecek. Şuan dolgu çalışmaları yapıyoruz. Projenin tamamı bittiğinde yolumuzun geçtiği bütün mahalleler daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde gelişecek. Sağlıklı bir planlama ile bu bölgelerimiz daha nezih ve güzel bir hale gelecek” dedi.

 Malatya Büyükşehir Belediyesi