Kuzu Grup 2018'de yeni yatırımlara hazırlanıyor!

Kuzu Grup 2018'de yeni yatırımlara hazırlanıyor! Kuzu Grup 2018'de yeni yatırımlara hazırlanıyor!

Kuzu Grup CEO’su Özen Kuzu, 2018’de yüzde 8 büyümeyi hedeflediklerini mevcut projelere yeni yatırımlar eklemeye devam edeceklerini açıkladı. Bugüne kadar 500'ün üzerinde proje ve 100 binin üzerinde konut hayata geçiren Kuzu Grup, 2018'de yeni projelere hayat vermeye hazırlanıyor.  Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Özen Kuzu, "İran ve Cezayir'de inşa ettiğimiz uydu şehir projesi ve Batı Tahran Atık Su Arıtma Tesisi'nin inşaat çalışmalarını sürdürüyoruz. 631 konuttan oluşan SeaPearl Ataköy'ün 1. etabını, sahiplerine teslim ettik" diyerek açıklamalarda bulundu. 

 

Özen Kuzu, "İSKİ Baltalimanı Atıksu Ön Arıtma Tesisi'nin inşaat işi ihalesini kazandık. BUSKİ dahilinde inşa ettiğimiz Türkiye'nin ilk çamur yakma ve enerji üretim tesisinin inşasını tamamlayıp işletmeye aldık" diye konuştu. Bu yıl yüzde 7 ila 8'lik bir büyüme hedeflediklerinin altını çizen Kuzu, "Kuzey Afrika ve Ortadoğu'ya yoğunlaştık ancak farklı potansiyel pazar arayışımız devam ediyor" dedi. Kuzu, "SeaPearl Ataköy'ün 2. etap ve Jumeirah Group'ın işletmesini yapacağı otelimizin çalışmalarına devam ediyoruz. Kuzu Effect projemizin teslimlerini 2018 Eylül ayında, Kumru  Ankara  projemizin teslimlerini ise nisanda yapmayı hedefliyoruz. Bu yıl açıklayacağımız yeni projelerimiz olacak" dedi.

 

DEV PROJELER YABANCIYI ÇEKTİ
Kanal İstanbul, 3. Havalimanı gibi mega projelerin yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye çektiğini vurgulayan Özen Kuzu, "Devletimizin konut satışına verdiği teşvikler, faiz indirimleri, tapu harcı ve damga vergisindeki indirimler ile sektörümüz 2017'de ivme kazandı. Düzenlenen kampanyalar, lansmanlar ve firmaların uyguladığı cazip ödeme koşulları ile gayrimenkul sektörü 2017'yi rekorla kapattı" diyerek açıklamalar yaptı. 

 

10 YILDA KONUT SATIŞLARI ÜÇ KATINA ÇIKTI
2017'de konut satışının 2016'nın 68 bin adetin üzerine çıktığını ve yeni bir rekora imza atıldığını da sözlerinde ifade eden Kuzu, son 10 yıllık dönemde konut satışlarının 3 katına çıktığını, yabancıya yapılan konut satışlarında da bir önceki yıla göre yüzde 22.2 artış yaşanarak, 22 bin 234 konut satışı gerçekleştiğini söyledi.