Kuzu Grup global hedefler doğrultusunda ilerliyor!

Kuzu Grup global hedefler doğrultusunda ilerliyor!

Geçtiğimiz yıl İstanbul'da SeaPearl Ataköy, Ankara'da Kuzu Efîect ve Kumru projelerine start veren Kuzu Grup, bir yandan global hedefler doğrultusunda hızla ilerliyor.Geçtiğimiz yıl İstanbul'da SeaPearl Ataköy, Ankara'da Kuzu Efîect ve Kumru projelerine start veren Kuzu Grup, bir yandan global hedefler doğrultusunda hızla ilerliyor. İran ve Cezayir'de de konut üreten Kuzu Grup'un global hedefi, 10 yıl içinde dünyanın en çok iş yapan şirketleri sıralamasında ilk 20'de yerini almak. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, 2015 yılını hedefleri doğrultusunda geride bıraktıklarını ifade ederek, "İstanbul'un denize sıfır tek premium projesi SeaPearl Ataköy'ün satış ve inşaat çalışmalarına devam ediyoruz. Ankara'da Kuzu Effect ve Kumru  Ankara  projelerini satışa çıkardık" dedi. Yurtdışında da İran ve Cezayir'deki projelerinin hızla ilerlediği bilgisini veren Özen Kuzu, İran Parand'da inşaatını tamamladıkları 20 bin konutun sahibini bulduğunu, Pardis projesinde ise 37 bin konutun inşaatına devam ettiklerini açıkları. Cezayir'de de 11 bin 700 konutun inşaatlarının hızla yükseldiğine dikkat çeken Özen Kuzu, "Grup olarak önümüzdeki 10 yıl içinde dünya genelinde iş yapan en büyük inşaat şirketleri sıralamasında ilk 20 arasına girmeyi hedefliyoruz.'dedi. 


3 kıtada inşaat yapacak

Özen Kuzu, global hedeflere ulaşmak için Avrupa, Asya ve Afrika olmak üzere 3 kıtada faaliyetlerine devam edeceklerini de belirtti. 


SeaPearl'e yabancı ilgisi 

Forbes Türkiye'nin "İstanbul'un Getiri Potansiyeli En Yüksek 50 Konut Projesi" araştırmasında 1'inci seçilen SeaPearl Ataköy projesinin Fransa Cannes ve Dubai lansmanlarından sonra Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de de görücüye çıktığını hatırlatan Özen Kuzu, projenin yabancı satın alma oranının yüksek seviyede olduğunu, Özellikle körfez bölgesinden ve Azeri yatırımcılardan talep aldıklarını kaydetti. 


2.7 milyar dolarlık dev proje 

Sea Pearl Ataköy'ün yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle 2 etapta hayata geçirildiğini anlatan Özen Kuzu, 217 bin metrekare inşaat alanına, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip olan 1. Etap projede metrekare birim fiyatları ortalama 7 bin 200 dolardan başladığını kaydetti. Temmuz 2017'de teslim edilmesi planlanan projenin ilk etabında, 20 katlı 4 blokta 631 üniteden yer alıyor. Konutlar l+l'den 4.5+1'e kadar farklı tipte tasarlandı. Posta