25 / 06 / 2022

Kuzu ve Ofton'dan 15 bin TL'lik devlet desteği yorumu!

Kuzu ve Ofton'dan 15 bin TL'lik devlet desteği yorumu!

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu ile Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun, ev almak isteyenlere devletin vereceği 15 bin TL’lik desteği yorumladı.Ev almak isteyenlere devletin vereceği 15 bin TL’lik destek için Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu ile Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun'un görüşlerini paylaştı. 


Konut sahibi olma isteği canlı tutulacak

Kuzu ve Ofton dan 15 bin TL lik devlet desteği yorumu!


Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu 

Konut sahibi olmak isteyenlere devlet katkısının gündeme gelmesi, bu konuda adım atmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik teşvik edici bir uygulama. Genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde ilk defa konut yatırımı düşünen kişilere devletimizin vereceği 15 bin TL ek destek, reel piyasa şartlarında bakıldığında bu kişilere ciddi bir kolaylık sağlayacak. Sektörün hareketlenmesi açısından da önemli bir adım olan uygulama ile konut sahibi olma isteği canlı tutulacak. 


Orta gelir grubuna hitap ediyor

Kuzu ve Ofton dan 15 bin TL lik devlet desteği yorumu!


Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun

Konut satın almak için tasarruf yapmak isteyenleri teşvik etmek amacıyla devletin uyguladığı 15 bin liralık katkı, sektörümüzü canlandıracak önemli adımlardan biridir. Bu gibi uygulamaları sonuna kadar destekliyoruz. 26 Ağustos’ta başlayacak uygulama ile bankada konut hesabı açarak 75 bin lira biriktiren vatandaşlara 15 bin de devlet desteği sağlanacak. Konut almak isteyen orta gelir grubuna hitap eden bu uygulama ile satışlarda orta vadede gözle görülür bir artış yaşanacağına inanıyorum.