Legend Hotel kendi elektriğini üretecek

Legend Hotel kendi elektriğini üretecek

Kendi elektiriğini de kendisi üretmeyi planlayan Legend Hotel, toplam 2.5 milyon dolarlık ek yatırım yapacak


Beykoz Cumhuriyet Köyü'nde bir yıl önce 10 milyon dolarlık yatırımla faaliyete geçirilen ve misafirlerine doğa içinde bir hayat sunan Legend Hotel, işdünyasından büyük ilgi görünce, 50 olan oda sayısını 70'e çıkarmak için harekete geçti. Kendi elektiriğini de kendisi üretmeyi planlayan kuruluş tüm bunlar için toplam 2.5 milyon dolarlık ek yatırım yapacak.

Beş yıldızlı otel konseptinde fakat doğayla başbaşa misafirlerine bir hayat sunan Legend Hoteli daha çok ilaç ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların çalışanları eğitim ve toplantı amaçlı tercih ediyor. Bu amaçla gelenlerin otelde bir hafta kaldığını söyleyen Legend Otel Genel Koordinatörü Cihangir Dönmez, "Haftasonları da kendileri aileleriyle gelip konaklıyorlar. O nedenle yüzde 70 doluluk oranıyla çalışıyoruz" dedi.

Organik tarım da yapıyor
250 dönüm arazi üzerinde faaliyet gösteren bir tarafı ormana bakan otelin doğal bir park görünümünde olduğunu ifade eden Cihangir Dönmez, "Otelin bahçesinde dolaşırken, lamaları, geyikleri, Tanzanya tavşanlarını, atları, siyah kuğudan beyaz kuğuya, tavuktan ördeğe kadar farklı kümes hayvanlarını görebilirsiniz. 600 metrekarelik alana kurulmuş seramızda organik tarım da yapıyoruz. Bütün bunların yanında çok iddialı olduğumuz bir spa merkezimiz ve toplantı salonlarımız var" diye konuştu. Legend Hotel'in Karadeniz kıyısında da özel bir binası bulunuyor. 1855'te İngiliz'ler tarafından kayıkhane olarak inşaa edilen ve Kardak adı verilen binasında bugün turistler kalıyor.

Radikal