LG, Akdeniz Bölgesi’nin en büyük LG mağazasını Antalya Muratpaşa'da hizmete açtı!

LG, Akdeniz Bölgesi’nin en büyük LG mağazasını Antalya Muratpaşa'da hizmete açtı!

Teknoloji Lideri LG, 2021'i yeni bir yatırımla karşılayarak Akdeniz Bölgesi’nin en büyük LG mağazası olan Antalya Dapa LG Brand Shop’u, Antalya Muratpaşa’da açtı...


 

2019'dan bu yana, Türkiye yatırımlarını hız kesmeden sürdüren LG Electronics (LG), Akdeniz Bölgesi’nin en büyük LG Brand Shop’unu Antalya Muratpaşa’da hizmete açarak, Akdenizlileri üst sınıf ürünleriyle bir araya getirdi. 242 metrekare büyüklüğündeki mağazada, başta LG markalı TV, buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve bulaşık makinesi olmak üzere, klima, ses sistemleri ve hoparlörler mevcut. Antalya’da hizmete açılan Akdeniz Bölgesi’nin en büyük LG Brand Shop’unun bir başka özelliği ise, içerisinde yer alan LG ThinQ Deneyim Alanı ile tüketicileri geleceğin teknolojileri ile buluşturması. 

Türkiye’de perakende mağaza sayılarını artırarak bu alanda büyüme gösteren LG Electronics, ülke genelinde yatırımcıların da ilgisini çekiyor.  Antalya’da hizmete açılan ikinci LG Brand Shop olan Antalya Dapa LG Brand Shop ile LG Electronics Antalya’daki mağaza sayısını yıl sonuna kadar 4’e çıkarmayı planlıyor.

Cazip Açılış Fırsatları 

Akdeniz Bölgesi’nin en büyük LG Brand Shop’u niteliğine sahip olanAntalya Muratpaşa’daki mağaza, açılışa özel birbirinden cazip fırsatlarla da isminden de söz ettiriyor. LG’nin üstün teknolojiye sahip cihazları açılış sebebiyle çok özel fırsatlarla tüketicilerin ilgisine sunuluyor. 

Yeni Nesil Teknolojiler LG ThinQ Deneyim Alanı’nda

LG’nin Antalya Muratpaşa’da bulunan mağazasındaki LG ThinQ Deneyim Alanı’nda, LG ThinQ teknolojisi sayesinde birbiriyle konuşan ve uzaktan yönetilebilen LG ürünleri sergileniyor. Bu ürünlerin en dikkat çekenleri arasında; kapısını açmaya gerek kalmadan üzerindeki ekran yardımıyla içerisindekileri gösteren buzdolabı LG InstaView, iki farklı çamaşırı, iki farklı bölmede tek seferde yıkayabilen LG TwinWash ve buhar teknolojisi ile bakteri ve alerjenleri yüzde 99,9’a varan oranda yok eden çamaşır makineleri ve yapay zekaya sahip TV’ler bulunuyor. Yapay zekaya sahip ürünlerini ve IoT özelliklerini tek bir vizyonda bir buluşturan LG ThinQ teknolojisi, ürünlerin birbirleriyle iletişim kurmasını ve kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmalarını sağlıyor.

LG, Akdeniz Bölgesi’nin en büyük LG mağazasını Antalya Muratpaşa

Ev Aletleri Birbiriyle Konuşuyor, Uzaktan Yönetilebiliyor

LG’nin ThinQ platformu sayesinde, ev sahipleri, çamaşır makinelerinden klimalara, buzdolaplarından televizyonlarına kadar çeşitli ev ürünleriyle etkileşim sağlanabiliyor. Örneğin ev sahipleri, uygulama ile çamaşır makinelerini uzaktan harekete geçirebiliyor, klimayı işten dönmeden önce 5 dakika önce çalışacak biçimde programlayabiliyor. Yapay zekaya sahip LG ThinQ AI platformu, LG OLED ve Nanocell TV’lerin ses komutu ile kontrol edilebilmesine imkan sağlanıyor.

LG ThinQ, aynı cihazları birbirinden değişik biçimlerde kullanan evdeki farklı kullanıcılarla senkronize şekilde çalışıyor. Her bir kullanıcın neyi sevdiğini ve nasıl davrandığını inceliyor ve evdeki her bir kişi için kişiselleştirilmiş deneyimler sağlıyor.

LG’nin ThinQ platformu, her bir cihazın sorunlarının nasıl giderileceği ve kolaylıkla yönetileceği konusunda da bazı öneriler sunuyor. Örneğin; çamaşır makinesinin içinin iyice temizlenmesi gerektiğini ya da ev sahibinin çok fazla deterjan kullandığını söyleyebiliyor, gerektiğinde kendiliğinden teknik servisi arayarak kayıt oluşturuyor.