Lokman Hekim Üniversitesi kurulacak!

Lokman Hekim Üniversitesi kurulacak! Lokman Hekim Üniversitesi kurulacak!

Ankara'da Sevgi Vakfı tarafından Lokman Hekim Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kuracak.AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş'ın Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi.


Anadolu Ajansı'nda yer alan haberde;  Ankara  Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin ismi  değişti. Yeni ismi Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi oldu. Ayrıca Bu üniversiteye bağlı "Müzik ve Sanat Eğitimi Fakültesi"nin ismi "Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitimi Fakültesi", "Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu" ismi "Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu", "Güzel Sanatlar Enstitüsü"nün ismi de "Müzik ve Güzel Sanatlar Enstitüsü" olacak.


Lokman Gekim Üniversitesi geliyor

Sevgi Vakfı, Ankara'da Lokman Hekim Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kuracak. Bu üniversite, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünden oluşacak.