Lütfi Elvan Konak tünellerini inceledi!

Lütfi Elvan Konak tünellerini inceledi!


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan yapımına eski Bakan Binali Yıldırım döneminde başlanan Konak tünellerinde incelemelerde bulundu. Elvan, "Mayıs ayında inşallah İzmirli vatandaşlarımızın hizmetine tüneli sunacağız" dedi...


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın İzmir'de temasları sürüyor. Bakan Elvan, yapımına eski Bakan Binali Yıldırım döneminde başlanan Konak tünellerinde incelemelerde bulundu. Tüneli gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Elvan, basın mensuplarının tünelin Mayıs ayında açılacağını söyledi. 


Yapımı kentte tartışma konusu olan Konak tünellerinde incelemelerde bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, tünelin kent için son derece önemli olduğunu söyledi. Elvan, şu an kazı çalışmalarının yüzde 95'inin tamamlandığını belirterek şöyle konuştu: "Ocak ayının ortalarına doğru ışığı göreceğiz. Buradaki hedefimiz de Mayıs ayında inşallah İzmirli vatandaşlarımızın hizmetine tüneli sunacağız. Çalışmalarımız çok hızlı şekilde devam ediyor. Herhangi bir sorunumuz yok." Konak Belediyesi'nin tünel inşaatı için açtığı davayı da yorumlayan Bakan Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben, hayretle karşılıyorum. Biz bunu hizmet için yapıyoruz. İzmirli halkımızı rahatlatmak için yapıyoruz. Bir belediyenin dava açmasını, hiçbir yasal alt yapısı olmayan bir alanda dava açmasını yadırgıyorum. Düzenlemeler belli. Özellikle bu tünelin yapımıyla ilgili olarak kurumumuz, Karayolları Genel Müdürlüğü'müz yasal olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmıştır. Yasal prosedür tamamlanmadan böyle bir işe başlanabilir mi? 


Anadolu'da Vakit