Mahmut Demirtaş Mardin'deki inşaat çalışmalarını inceledi!

Mahmut Demirtaş Mardin'deki inşaat çalışmalarını inceledi! Mahmut Demirtaş Mardin'deki inşaat çalışmalarını inceledi!

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, yapılması planlanan projeleri ve devam eden çalışmaların alanlarında incelemelerde bulundu.Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, yapılması planlanan projeleri ve devam eden çalışmaların alanlarında incelemelerde bulundu.

Demirtaş, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile aşırı yağışlar sonucunda istinat duvarının çökmesi ile kuzey cephesi gün yüzüne çıkan Hüsamiye Medresesi, Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu, Eski İl Sağlık Müdürlüğü Ek binasında incelemeler yaparak yapılarla ilgili bilgi aldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; daha sonra Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi ve Mardin Müzesini ziyaret eden Vali Demirtaş, incelemelerin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen Cumhuriyet Meydanı ve Artuklu Üniversitesi kampüsünde asfalt serimi devam eden profesyonel bisiklet parkuru çalışmalarında incelemeler yaptı ve çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Artuklu Üniversitesi kampüsünde inşası süren Zeynel Abidin Erdem Camisi ve üniversite yerleşkesinde de incelemeler yapan Demirtaş, sahadaki incelemelerinden sonra Minibüsçüler durağını ziyaret ederek toplu taşıma şoförleriyle bir süre sohbet edip sorun ve taleplerini dinledi.

Trabzon Çömlekçi Mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!