06 / 07 / 2022

Malatya Yeşilyurt'ta kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Malatya Yeşilyurt'ta kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Turgut Özal Mahallesi'nde hayata geçen kentsel dönüşüm projelerini inceledi.Kentsel Dönüşüm Projeleriyle Malatya’da sağlam ve depreme dayanıklı konut sayısı artıyor.Yeşilyurt Belediyesi'nde yer alan habere göre; çalışmalar hakkında bilgi veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Belediyemizin iştiraklerinden Yeşilyurt İŞGEM Şirketimizin gözetiminde yapımı devam eden Turgut Özal Mahallesi Kentsel Dönüşüm Proje alanımızda çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Yakın zamanda ikinci bloğumuzun da temelini atacağız. Hava şartları elverdiği müddetçe çalışmalar aksamadan sürecektir. Belediyemizin kendi imkanlarıyla yaptığı ilk kentsel dönüşüm projemiz olan buradaki dev yatırımımızı hak sahipleri ve diğer hemşehrilerimizle buluşturup, bölgemizi prestij seviyesi yüksek bir projeyle daha değerli bir hüviyete ulaştıracağız.” şeklinde konuştu.

Malatya Yeşilyurt ta kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Kentsel dönüşüm projeleriyle sağlam, depreme dayanıklı ve güvenilir yaşam alanlarının daha da çoğaldığını söyleyen Başkan Çınar, “ 24 Ocak ve sonrasında yaşanan artçı depremlerde hasar gören, yıkılmaya yüz tutmuş buradaki binalarımızın yerine sağlam, güvenilir ve depreme dayanıklı konutlar ve yeni nesil sosyal yaşam alanları kazandıracağız. İç ve dış mimarisinin yanı sıra sosyal ve sportif mekanlarıyla göz dolduracak, Yeşilyurt’umuzun gelişim sürecine büyük değerler katacak özel bir yatırımı bölgemize kazandıracağız. İlk etapta yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm çalışması başlattık, şu anda inşaatı devam eden alanda toplamda 168 daire ve 10 işyerinin yanı sıra sosyal yaşam alanlarıyla bölgemizde başka bir örneği olmayan prestijli bir projeyi Yeşilyurt’umuz ile buluşturacağız. Bizlerde burayı sık sık ziyaret ederek incelemelerde bulunup düzenli ve planlı ilerleyen inşaat çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Kentsel dönüşüm projelerinde fark oluşturan bir belediye olarak buradaki yeni projemizle bölgemize örneklik teşkil edecek güzel bir yatırımın altına imza atacağız. Hemşehrilerimizin sağlıklı, düzenli, sağlam ve depreme dayanıklı konutlarda hayatını sürdürmesi noktasında yatırımlarımıza aralıksız devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Çınar, Yakınca ve Melekbaba mahallesinde inşaatı devam eden Deprem Konutlarının yanı sıra Yeşilyurt İŞGEM’in müstakil konut projesi ve Yeşil Topsöğüt Konutlarıyla beraber Yeşilyurt’a iki bine yakın nitelikli ve depreme dayanıklı konutların inşa edildiğini dile getirdi.

Malatya Beydağı'nda 800 konut dönüşüyor!