Mamak Devlet Hastanesi için geri sayım başladı!

Mamak Devlet Hastanesi için geri sayım başladı!

Türkiye'nin en büyük sağlık yatırımlarından biri olan Mamak Devlet Hastanesi'nin inşaatı tamamlandı. Hastanenin yakın zamanda açılması bekleniyor. 


Ankara’nın Mamak ilçesinde inşa edilen Mamak Devlet Hastanesi için geri sayım başladı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre;  yakın zamanda açılması beklenen hastane sadece başkente değil çevre şehirlere de hizmet edecek. 

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,  Ankara  İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Eyüp Sarı ve Destek Hizmetleri Başkanı Zübeyir Dedeoğlu ve Mamak Belediye Başkan Vekili Ercan Kınacı ile birlikte Mamak Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

 Hastanenin her yönüyle çok güzel tasarlandığını dile getiren Başkan Köse, “İnşallah şehrimize uzun süre hizmet edecek. İçerik olarak da tüm Türkiye’ye örnek bir iş ortaya çıkmış. İlçemizin yanı sıra  Ankara’mız ve çevre illere de hizmet verecek hastanemiz bitti. Tefrişatları hazır. Küçük rötuşlar yapılıyor. Mamak Devlet Hastanemiz sadece ilçemizin değil bölgenin hizmetinde olacak. Son teknoloji ile donatılan hastanemizi gezdik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sağlık Bakanımıza, İl Sağlık Müdürümüze ve yüklenici firmaya teşekkür ediyoruz. Modern hastanemiz ilçemize, bölgemize hayırlı olsun” dedi.

5 yıldızlı otel konforunda hastane 

38 bin metrekarelik alana inşa edilen sağlık üssünde 128 oda, 256 normal servis yatağı, 23 yoğun bakım yataklı, 22 acil müşahede odası, 12 doğum yeri ve odası, 8 ameliyathane, 6 röntgen odası, 1 adet Gamma Knife, 1 kemik dansitometre, 1 adet mamografi, 1 adet mr, 2 adet tomografi, 14 kişilik diyaliz merkezi,335 araçlık açık ve 192 araçlık kapalı otoparkı bulunuyor. 

Böylelikle vatandaşlar, tam donanımlı hastaneden beş yıldızlı sağlık hizmeti alacak.

Mamak Devlet Hastanesi'nin inşaatı durdu!