Çukurova Balkon

Manisa Alaşehir'de ev yaptırmak isteyenlere ücretsiz mimari destek!

Manisa Alaşehir'de ev yaptırmak isteyenlere ücretsiz mimari destek! Manisa Alaşehir'de ev yaptırmak isteyenlere ücretsiz mimari destek!

Manisa Alaşehir Belediyesi, Büyükşehir yasası kapsamında mahalleye dönüştürülen köylerde yaşamını sürdüren vatandaşlara yeni ev yapmaları halinde, ücretsiz mimari proje desteğinde bulunacak ve bunun içinde üç farklı tipte proje hazırlandı .


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Manisa Alaşehir Belediyesi, Büyükşehir yasası kapsamında mahalleye dönüştürülen köylerde yaşamını sürdüren vatandaşlara yeni ev yapmaları halinde, ücretsiz mimari proje desteğinde bulunacak ve bunun içinde üç farklı tipte proje hazırlandı . Alaşehir Belediyesi'nin "Projeniz bizden, huzur içinde yaşaması sizden" sloganıyla başlattığı çalışma kapsamında, Büyükşehir Yasası kapsamında mahalleye dönüşen köylerde ev yaptıracak vatandaşlara yönelik, üç farklı tipte ücretsiz mimari proje hazırlandı. Bölgenin mimarisine, kültür ve doğasına uygun olarak tasarlanan farklı tip ve ebatta ki projeler Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlandı. A Konuyla ilgili olarak bilgi veren Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban. "6360 sayılı Büyükşehir Yasası'nın 3. maddesi kapsamında Alaşehir ilçe şuurları içerisinde köy vasfı kaldırılarak, mahalleye dönüştürülen köylerde yaşayan ve ev yaptırmak isteyenlere yönelik belediyemiz 3 alternatifli proje hazırladı. Projeler yöresel mimariyi koruyan ve çağdaş köyler olarak hazırlandı. Yeni tip konut projeleri sayesinde kırsal alanlardaki yapılaşmaların, yöresel mimariye uygun, depreme dayanıklı. daha modem ve çağdaş hale getirilmesi ön görülüyor. Belediyenin ücretsiz olarak verdiği projelerle, köyüne ev yaptıracak vatandaşlar inşaat maliyetinden önemli oranda tasarruf sağlamış olacak. Köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturan vatandaşların yararlanabileceği projelerin imar ve şehircilik müdürlüğü tarafından temin edilebilecek." dedi. 


Süleyman ARAŞAN/Hür Işık