Manisa Büyükşehir kaçak hafriyat dökümüne savaş açtı!

Manisa Büyükşehir kaçak hafriyat dökümüne savaş açtı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, kaçak hafriyat dökümüne de savaş açtı. 


Kentteki yatırımlarına hız kesmeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, merkez Yunusemre ilçesine bağlı Horozköy bölgesi ile Şehzadeler ilçesi Yukarı Çobanisa Mahallesi’nde boş alanlara kaçak olarak dökülmüş inşaat yıkıntı atıklarının temizleme işlemlerini yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çevre kirliliği tespit edilen diğer mahallelerde de temizlik işlemlerini sürdürecek. Konu ile ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının yaptığı açıklamada, “Çevremizin daha temiz ve düzenli olması için tüm ilçelerimizde çevre denetimleri devam etmektedir. Ayrıca Manisa il sınırında faaliyet gösteren 836 adet hafriyat araçları 24 saat uydu takibi yapılarak, kaçak dökümün önüne geçilmektedir” ifadeleri yer aldı.

İhbar Hatları Devrede

Manisa’nın daha temiz ve moloz yığınlarından uzak olması için vatandaşlardan destek beklendiğinin de belirtildiği açıklamada, “Kaçak dökümlere göz yummayın! Kaçak döküm karşısında anında whatsapp ihbar hattından 0 (538) 440 38 49 ulaşarak kirliliğin daha da önüne geçilmesi öngörülmektedir. Ev ve iş yerlerinden kaynaklanan tadilat molozlarınızla ilgili bilgi almak için; Alo Hafriyat hattından 0 (236) 231 71 45 bize ulaşabilirsiniz. Manisa Büyükşehir Belediyesine gelip tahakkuk işlemleriniz yapıldıktan sonra hafriyat ekibimiz molozları adresinizden alarak bertarafını sağlamaktadır” ifadeleri yer aldı.