Manisa Kobaklar’ın isale hattı yenileniyor!

Manisa Kobaklar’ın isale hattı yenileniyor!Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Gördes ilçesi Kobaklar Mahallesi’nin içme suyu isale hattını yeniliyor. Yapılacak yenileme ile su kayıp kaçaklarının önleneceği ve mahalleye daha fazla su temin edileceği belirtildi.Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Gördes ilçesi Kobaklar Mahallesi’nin içme suyu isale hattını yeniliyor. 5 bin 200 metrelik boru hattında yapılacak yenileme ile su kayıp kaçaklarının önleneceği ve mahalleye daha fazla su temin edileceği belirtildi.

MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanlığı ekipleri Gördes ilçesine bağlı Kobaklar Mahallesinin içme suyu isale hattında yenileme çalışmalarına başladı. 5200 metrelik boru hattında yenileme çalışması yapılacağını belirten MASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, “Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte kapatılan Köy Hizmetleri zamanında döşenen isale hattı borularındaki deformasyon ve patlamalar nedeniyle meydana gelen su kayıp ve kaçaklarını önlemek ve mahalleye daha fazla su temin etmek için ekiplerimiz 5 bin 200 metre uzunluğunda gerekli sağlamlık ve kaliteye sahip PVC boru döşemeye başladı” diye konuştu.

Çalışmalar Devam Edecek

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün içme suyu konusunda çalışmalarını sürdürdüğünü belirten İçme Suyu Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, vatandaşların içme suyunda mağduriyet yaşamamaları için program dahilinde yenilemeler yaptıklarını belirtti. Aytekin, içme suyunun kıymetini bildikleri için kayıp ve kaçakların önüne geçecek çalışmaların süreceğini aktardı.Manisa Büyükşehir Belediyesi