09 / 08 / 2022

Manisa Turgutlu Spor Salonu'nun ihale süreci başladı!

Manisa Turgutlu Spor Salonu'nun ihale süreci başladı!

Turgutlu Belediyesi'nin Manisa Büyükşehir Belediyesi ile eş finansman desteğiyle Turgutlu'ya Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu kazandırmak için kolları sıvadı. Projede ilk adım atılarak ihale süreci başladı.Spora ve sporcuya tam destek düşüncesinden hareketle ilçede yükselecek spor kompleksi, spor alanındaki beklentiyi karşılayarak Turgutlu'nun geleceğine yapılan en büyük yatırımlar arasında yerini alacak. Turgutlu gençliğine verdikleri sözü yerine getirecek olmalarının mutluluğunu yaşadıklarım ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, dev spor kompleksi hakkında bilgi verdi. Turgutlu spor camiasının beklentisini karşılamak adına Büyükşehir Belediyesi ile masaya oturduklarını söyleyen Başkan Şirin, "Biz Turgutlu'nun sporun her alanında yıllardır süregelen başarı çıtasını biliyoruz. Bu çıtayı Ege Bölgesi'nde ve tüm Türkiye'de ses getirecek noktaya taşımak adına büyük bir ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz spor kompleksini hayata geçirmek için girişimde bulunduk. Belediye Meclisimizce de kararını aldığımız projeye dair Büyükşehir Belediyesi'nin eşfinansman desteğini aldık. İlk adımları attık ve bugün geldiğimiz noktada projenin ihale süreci başlamış oldu" dedi. 


Turgutlu Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu Projesi'nin 14 bin 325 metrekarelik alanda yükseleceğini söyleyen Başkan Şirin, "Tesiste yarı olimpik bir yüzme havuzu olacak. Ayrıca 500 kişilik basketbol sahası, farklı aktivite alanları, dinlenme ve idari bölümler ile ferah ve geniş bir peyzaj alanına sahip olacak. 


Proje şuan ihale aşamasında. Öngörülen inşaat süresi 7 ay gibi kısa bir süre. O açıdan resmi prosedürler tamamlandığında ilçemizde dev bir yatırım yükselecek. Elbette bu kompleks Turgutlumuz'un sporla çok daha fazla anılmasına imkan sağlayacak dev bir yatırım olarak yine Turgutlu'nun kazancı olacak. Bu anlamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve ekibine, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Spor kompleksimiz şimdiden başta gençlerimiz ve çocuklarımız olmak üzere tüm Turgutlu'ya hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 


Habertürk Egeli Ek