Markalı projelerde 115 bin 487 konut satıldı!

Markalı projelerde 115 bin 487 konut satıldı!EYG Grup, İstanbul’da satışı ve inşaatı devam eden 306 konutu inceledi. EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Stok yüzde 30 seviyesine ulaştı'' dedi.


EYG Grup, İstanbul’da satışı ve inşaatı devam eden 306 konut projesini mercek altına aldı. Yapılan araştırmada, markalı projelerde yer alan 163 bin 752 adet konutun 115 bin 487’sinin satıldığı tespit edildi.


48 bin 265 bin konutun satılmayı beklediğini belirten EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Stok yüzde 30 seviyesine ulaştı. Yine araştırmalarımıza dayanarak İstanbul’daki yeni konut projelerinin yüzde 40’nın değerinin bir yıl içerisinde yüzde 6 ve üstü oranda arttığını söyleyebilirim” dedi.


Çelik ayrıca İstanbul’da satılmakta olan markalı konutların yüzde 37’lik bölümünün metrekare fiyatının 5 bin lira altında olduğunu söylerken, bir sene içinde satılmış olan konutların ise yüzde 34’lük bölümünün metrekare fiyatının ise 5 bin lira üstünde olduğu bilgisini paylaştı.


Ev alana para verecek


Markalı konut projelerinde yer alan konutları peşinatsız avantajlı ödeme planlarıyla satışa çıkaran EYG Grup markası Evdekifirsat.com, yeni bir iş modeli geliştirdi. 9 Mart itibarıyla İstanbul’da bulunan 100’e yakın konut projesinden ev alanlara nakit para verilecek. Konuyla ilgili bilgi veren Ömer Faruk Çelik, “Markalı konut üreticileri, Evdekifirsat.com sitesini kullanarak konut alıcılarına kendi ulaşacak. Alıcılar, projeleri en ince detaylarına kadar karşılaştırıp, beğendiği ev ile ilgili talep formu dolduracak. Bizde kendisine satış ofisine gitmeden önce bir sertifika vereceğiz. Satış işlemlerini bitirip tekrar bize geldiğinde ise evin bedelinin yüzde 4’ünü nakit olarak sunacağız” dedi.
Sözcü