Marmaraereğlisi'nde yeni cami için temel atıldı!

Marmaraereğlisi'nde yeni cami için temel atıldı!

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Kamaradere Mahallesi'ye yapılacak olan Hz. Ömer Cami'nin temel atma törenine katıldı. Törende konuşan başkan, camiler konusunda her zaman hassas olduklarını ve yardımcı olacaklarını belirtti.


Çerkezköy Bakış - Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Kamaradere Mahallesi Ergene bölgesinde yapımına başlanan Hz. Ömer Cami'nin temel atma törenine katıldı. Törene İlçe Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, İl Müftülü Mahmut Gürler, İlçe Müftüsü Yusuf Arslan, bazı ış adamları ve siyası parti temsilcileri ile beraber hayırseverler katıldı. 

Dualarla başlayan temel atma töreninde konuşan İl Müftüsü Mahmut Gürlen, "Hayır yapan her zaman hayır bulur. Burada çok iyi biliyorum ve takdir ediyorum ki Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Uyan geleceği görmüş ve imar planlarında camı yerleri ayırmıştır. Bu günde bu yerlerden birine temel atmak nasıp oldu. İnşallah birlikte de namazlarımızı kılarız" dedi. 


YARDIMSEVERLERE ÇAĞRI

Temel atma töreninde kürsüye gelen Belediye Başkanı İbrahim Uyan ise yaptığı konuşmada camilerin insanları bir arada tutan önemli yerler olduğunu ve çocuklara Allah korkusunun aşılanması gerektiğini vurgulayarak özellikle yurt dışında yaşayan Müslüman soydaşlarımızın ibadet etmek için çektikleri zorlukları aktardı. 

Belediye Başkanı Uyan, "Bu camımız temelini atıyoruz. 

İnanıyorum kı önümüzdeki Kurban Bayram namazını burada kılabiliriz. Yardımseverlerin katkıları burada çok önemli. Eğer içinden gelerek ve can-ı gönülden yardım yapacaklar varsa Dernek başkanına sesleniyorum onların yardımlarını kabul etsin. Diğer türlü içinden gelmeden yardım yapanların yardımlarını kabul etmeyin" dedi. 

İlçe Kaymakamı Muhammed Emin Nasır'da bir konuşma yaparak camının hayırlı olmasını diledi ve camilerin özellikle gelecek nesiller için çok önemli olduğunu ifade etti. 

Konuşmaların ardından daha sonra protokol üyeleri ve açılışa katılanlar dualar eşliğinde camının ilk temellerini attılar. 

Temel atmanın ardından Dernek başkanının çağlısı üzerine Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şahsı olarak camiye ayrıca 10 bin liralık nakdi yardımda bulundu. 

Bilindiği gibi yine belediye başkanı camının temel için hazırlanmasında gerçekleşen hafriyat çalışmalarını da şahsı olarak yaptırdı. Çerkezköy Bakış Gazetesi