Marmaris'te riskli binalar iş makineleriyle yıkıldı!

Marmaris'te riskli binalar iş makineleriyle yıkıldı!Marmaris'te depremde yıkılma riski bulunan binalar iş makineleriyle yıkıldı.


Muğla'nın Marmaris ilçesinde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen binalar iş makinelerinin yardımıyla yıkıldı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Tepe Mahallesi Kubilay Alpugan Sokağı'nda 10 daire ile 5 dükkanın yer aldığı 5 katlı binanın sakinleri, yıkılma riski bulunduğu yönünde rapor aldıkları apartmanlarının kentsel dönüşüm kapsamına dahil edilmesi için 2016'da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvurdu.

Riskli olduğu saptanan binanın yıkılmasına karar verildi. 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin Marmaris ilçesinde de hissedilmesi yıkım çalışmalarını hızlandırdı.

Bugün binaya gelen Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, eşyaları alınmayan bir daireyi boşaltarak binada yıkım çalışmasına başladı. Polis ve zabıta ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı binanın yıkımı iş makineleri yardımıyla gerçekleştirildi.

İlçede yasal süreçleri tamamlanan ve yıkılması gereken 76 riskli bina bulunuyor.

Marmaris'te 36.9 milyon TL'ye icradan satılık 2 bina!