Martı GYO gayrimenkul değerleme raporları için 2 aylık ek süre istedi!

Martı GYO gayrimenkul değerleme raporları için 2 aylık ek süre istedi!

Martı GYO, portföyünde yer alan gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı haklara ilişkin olarak 31 Mart 2020 tarihli özel hesap dönemi sonu itibariyle tamamlanması gereken değerleme raporu çalışmalarının tamamlanabilmesi için 2 ay ek süre istedi.


Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) gayrimenkul değerleme raporları ek süre alınması hakkında açıklama yaptı. 

Martı GYO, portföyünde yer alan gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı haklara ilişkin olarak 31 Mart 2020 tarihli özel hesap dönemi sonu itibariyle tamamlanması gereken değerleme raporu çalışmalarının tamamlanabilmesi için 2 ay ek süre verilmesi istedi. Şirketin bu talebi Sermaye Piyasası Kurulu'nun 2 Nisan 2020 tarih ve 3862 sayılı yazısı ile olumlu karşılandı.

Martı GYO'nun KAP açıklaması:
Ülkemizi de etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle kamu kurumlarından evrak temini vb. işlemlerin tamamlanmasının güçleştiği, Şirketimiz portföyünde yer alan gayrimenkullerin farklı illerde olması nedeniyle değerleme çalışmasını bu yıl ilk defa gerçekleştirecek olan Çelen Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından söz konusu çalışmaların 31.03.2020 tarihi itibariyle tamamlanmasının mümkün olmadığı bildirildiğinden, Şirketimiz portföyünde yer alan gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı haklara ilişkin olarak 31.03.2020 tarihli özel hesap dönemi sonu itibariyle tamamlanması gereken değerleme raporu çalışmalarının tamamlanabilmesi için 2 ay (31.05.2020 tarihine kadar) ek süre verilmesi talebimiz Sermaye Piyasası Kurulu'nun 02.04.2020 tarih ve 3862 sayılı yazısı ile olumlu karşılanmıştır.