Mavi, yüzde 33 büyüyüp 35 yeni mağaza açacak!

Mavi, yüzde 33 büyüyüp 35 yeni mağaza açacak!

20. kuruluş yılını İstanbul İstiklal Caddesi'nde açtığı üçüncü mağaza ile kutlayan Mavi, 20. yıla özel mağazacılık konseptini de yeniledi. Mavi Genel Müdürü Cüneyt Yavuz, Bu yıl 35 civarında mağaza açarak 350 kişiye istihdam sağlayacağız dedi...FESTİVALLE YÜZDE 10 ARTIŞ
Cüneyt Yavuz, 40 Gün 40 Gece Eğlence ve Alışveriş sloganıyla gerçekleştirilen İstanbul Shopping Festin satışlarda yüzde 10luk bir artış sağladığını söyledi.

20. kuruluş yılını İstanbul İstiklal Caddesinde açtığı üçüncü mağaza ile kutlayan Mavi, 20. yıla özel mağazacılık konseptini de yeniledi. Daha Mavi mağaza, alışveriş deneyimi, müşteri iletişimi ve stil konseptine odaklandıklarını belirten Mavi Genel Müdürü Cüneyt Yavuz, Global Mavi olarak geçen yıl yüzde 27 büyüme ve 310 milyon lira ciro elde ettik. Bu yıl ise yüzde 33 büyüme ve 412 milyon lira ciro hedefimiz var. Bu yıl 35 civarında mağaza açarak 350 kişiye istihdam sağlayacağız dedi. Geçen yıl 2 milyon adedin üstünde jean sattıklarını ve bu satışla Türkiye rekoru kırdıklarını ifade eden Yavuz, Bu yıl bu rakamı 2.6 milyon adede ulaştırmayı hedefliyoruz. Ayrıca kadın giyim kategorisinde yüzde 34, erkekte ise yüzde 42 büyüme kaydettik. Geçen yıl İstanbul merkezine bağlanan Avrupa operasyonunda ise yüzde 50lik bir artış elde ettik diye konuştu.
Türkiye/Tülay Dur