07 / 10 / 2022

Mehmet Özhaseki: Ankara'nın planlarını ben hazırladım!

Mehmet Özhaseki: Ankara'nın planlarını ben hazırladım!

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özhaseki, "Ankara'nın planlarını ben hazırladım. Ankara nereye gelişecek, konutlar ve iş merkezleri nerede olacak, bağlantı nasıl sağlanacak, ilçelerde neler yapılacak diye tek tek çalışarak imza atmış tek kardeşiniz benim" dedi...AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Çamlıdere'deki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, şahıslara yapılan hataların affedilebileceğini, ancak vatana ve devlete yapılan yanlışın affedilemez olduğunu belirtti.

Özhaseki, bakanlık yaptığı dönemde Güneydoğu'da yapılan hizmetlere değindi. Özhaseki şunları kaydetti:

"PKK'nın yıktığı ne kadar ev var ise bir sene içerisinde hepsini yaptık. Çünkü oradaki Kürt kardeşlerim ayrı, lanet PKK'lılar ayrı. O masum insanların hepsinin hakkını vermek lazımdı ve Allah'ın izniyle hepsinin hakkını verdim. Eşyalarına kadar alıp evlerine oturttum. O yüzden oradaki vatandaşlar PKK'yı lanetliyor, uzaklaştırıyorlar."

 "Ankara'nın planlarını ben hazırladım"

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Özhaseki, Ankara için birçok yatırıma imza attıklarını söyledi. Özhaseki, "Ankara'nın planlarını ben hazırladım. Ankara nereye gelişecek, konutlar ve iş merkezleri nerede olacak, bağlantı nasıl sağlanacak, ilçelerde neler yapılacak diye tek tek çalışarak imza atmış tek kardeşiniz benim." dedi.

Özhaseki, Çamlıdere'nin yolları için sıcak asfalt sözü vererek, şu ifadeleri kullandı;

"Çamlıdere Belediyesinin kendine has mütevazı bir bütçesi var. Başkanım onu en doğru yerlerde değerlendirecek. Ancak bu bize yetmez. Büyükşehirin de buraya katkısı lazım. İnşallah biz bütçemizi burada hangi projeye lazımsa ona kullanacağız, hiç endişeniz olmasın."

Ankara'nın metropol bir kent olduğunu belirten Mehmet Özhaseki, "Kırşehir'deki vatandaş hem şehrine bakar hem de Ankara'ya bakar. Burası Başkent. Buraya büyük projeler ve devlet gücü lazım. Yapılacak metro sistemleri, yeşil alanlar, sosyal tesisler ve gençlik projeleri... Bütün bunların hepsinin büyük bir cesaret ve gayretle yapılması lazım." şeklinde konuştu.
Geri Dön