Mehmet Özhaseki: Kentsel dönüşüm benim işim!

Mehmet Özhaseki: Kentsel dönüşüm benim işim!AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Kentsel dönüşüm benim işim. Bu fakir kardeşiniz kentsel dönüşümle ilgili yasaları hazırlayanların başında geliyor. Bu benim uzmanlık alanım'' diye konuştu.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Elmadağ Hasanoğlan Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuştu. Özhaseki, Antalyaspor karşılaşmasının ardından dönüş yolunda meydana gelen kazada hayatını kaybeden Ankaragücü taraftarlarına Allah'tan rahmet diledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde büyük tecrübe sahibi olduğunu söyleyen Özhaseki, bakanlığı ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde de belediye ve şehircilikle yakından ilgilendiğini kaydetti.

Daha önce yaptığı projelerde devletin kasasından para çıkmadığını söyleyen Özhaseki, "Bir belediye başkanı geliyor, her tarafı borçlandırıyor, talan ediyor ve hizmet etmeden gidiyor. Birisi geliyor ve bütün hizmetleri yapıyor, kasası da para dolu olarak teslim ediyor. Bu nasıl oluyor böyle? Her işin başı iyi niyet." dedi.

AK Parti içinde yapılan oylamada adaylık için isminin oy birliğiyle kabul edildiğinin söyleyen Özhaseki, şu açıklamalarda bulundu:

"Her bir arkadaşımız birbirimize kefiliz. Allah'ın izniyle ben onlara ağabeylik yapacağım. Gerek Elmadağ'da ve gerekse diğer ilçelerimizin hepsinde, büyükşehir belediyesinin bütçesini ve imkanlarını hizmete döndürerek sizlerin duasını almaya gayret edeceğiz. Bu konuda tecrübemiz var ve senelerce yaptık zaten. Nereden başlayıp nasıl bir hareketle bu işi götüreceğimizi biliyoruz."

Rakiplere eleştiri

Özhaseki, belediye başkan adaylarının belirlenmes için birçok kriterin değerlendirildiğini söyleyerek Ankara için gerekli olan projeleri ekibiyle hazırladığını kaydetti.

Projeleri hazırladığı için vatandaşların kendisinden hesap sorabileceğinin altını çizen Özhaseki, kendisine rakip olan diğer parti adaylarını eleştirerip, şunları söyledi:

"Ankara gibi bir büyükşehirde benim dışımda iki aday daha var. Projeleri var mı bilmiyorum. Onlar zannediyorlar ki 'Seçimlere girerken yine bir kuru gürültü çıkarırız, laf kalabalığıyla hesabımıza geldiği gibi istediğimiz yerde vaatlerde bulunuruz ve geçer gideriz. Yok öyle bir şey. Türkiye'nin en ücra köşelerinde bile belediye başkan adayları oturup vaatlerini yazıyorlar."

Konut ve mezbahane sözü

Projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Özhaseki, Hasanoğlan'da kapanan belediye binasının atanacak bir temsilci ile şube haline getirileceğini ve vatandaşlara buradan hizmet verileceğini söyledi.

Özhaseki, lojistik merkezi olarak düşünülen alanın vatandaşların isteği ile konut alanına dönüştürüleceğinin altını çizdi.Özhaseki, "Burada bir mezbahane de isteniyor. O mezbahaneyi bir an önce kuracağız burada. Burada da hem gençlik hem de aile yaşam merkezimizi kuracağız. Hanım kardeşlerimiz hobi ya da meslek öğrenmek istiyorlarsa onu sağlayacağız. " şeklinde konuştu.

Elmadağ'daki semt pazarına da ziyarette bulunan Özhaseki, pazarcı esnafıyla sohbet ederek vatandaşların isteklerini dinledi.

Özhaseki, Elmadağ Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdiği mitingde ise kayyum atanan belediyelere değinip, belediye bütçesinin vatandaşa hizmet yerine Kandil'e gönderildiğinin altını çizdi.

"Kentsel dönüşüm benim işim"

Elmadağ'da hayata geçirmeyi planladıkları projeleri açıklayan Özhaseki, şöyle devam etti:

"Burada kentsel dönüşümle başlayan ama yarıda kalan bir iş var. Onu Allah'ın izniyle çözeceğiz. Hiç merak etmeyin. Çünkü kentsel dönüşüm benim işim. Bu fakir kardeşiniz kentsel dönüşümle ilgili yasaları hazırlayanların başında geliyor. Bu benim uzmanlık alanım. Sadece yarım kalan bölge değil, geride kalan yenilenecek alanlarda da bunun usullerini ortaya koyarak dönüşümü yapacağız. Üç mahallemizde doğal gaz sorunu var. Şirketle görüştük ve en kısa sürede onu da çözüyoruz. Birçok ilçede köy yollarının sıkıntısını biliyorum, bu sene itibarıyla asfalt senesi ilan edip herkesin rahatlıkla köyüne gidip gelmesini sağlayacak şekilde o hizmeti de vereceğiz."

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ise Elmadağ Belediye Başkan Adayı Gökhan Küçükçelebi'ye vatandaşların destek vermelerini istedi.

Şahin, Mehmet Özhaseki'nin ömrünü belediyeciliğe adadığını belirterek, "Türkiye'de belediyecilik denince ilk akla gelen isim Recep Tayyip Erdoğan, ikinci isim de Mehmet Özhaseki'dir." diye konuştu.

Özhaseki'nin 31 Mart seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacağının altını çizen Şahin, şunları ifade etti:

"Bu seçimlere yerli ve milli unsurların oluşturduğu Cumhur İttifakı ile giriyoruz. Cumhur İttifakı, FETÖ'nün şerefli Türk ordusunun üniformasını üzerine geçirip kirleterek hayasızca bir darbe teşebbüsünde bulunduğu 15 Temmuz gecesinde, göğsünü siper eden millet sevdalısı kardeşlerimizin oluşturduğu bir ittifaktır. Bu ittifakta AK Parti ve MHP çok kutlu bir yolculuğa çıkmıştır."

Özhaseki’ye, AK Parti Ankara Milletvekilleri Yalçın Akdoğan ve Ali İhsan Arslan ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da eşlik etti.