11 / 12 / 2023

Meral Akşener: Yabancılara konut satışı durdurulmalı!

Meral Akşener: Yabancılara konut satışı durdurulmalı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada Hatay’dan başlayarak, tüm Türkiye’de, yabancılara konut satışının durdurulması çağrısını tekrarlayarak, "Artık sığınmacı problemini çözme vakti gelmiştir" dedi.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Meral Akşener, grup konuşmasına başlamadan önce deprem felaketinde yaşamını yitirenler için saygı duruşu yapıldı.

Meral Akşener: Yabancılara konut satışı durdurulmalı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 1999 depremini bizzat yaşamış, yakınlarını kaybetmiş biri olduğunu belirterek, "99 depremi hepimize çok şey öğretti." dedi. Açıklamasında bunlardan birinin ilk 72 saatin önemi olduğunu söyleyen Meral Akşener, arama kurtarma çalışmalarının yapıldığı yerlerde ayak altında dolaşmamak, oradaki çalışmalara engel olmamanın çok önemli olduğunu belirtti.

Açıklamasında ilk 72 saatte en büyük ihtiyacın enkaz altındaki vatandaşların kurtarılması ve bölgeye gerekli desteğin en hızlı şekilde sağlanması olduğunu söyleyen Meral Akşener, özellikle ilk 3 gün boyunca bölgede yaşanan organizasyon krizinin vatandaşların canını yakan başlıca konulardan biri olduğunu kaydetti.
 

Geri Dön