15 / 08 / 2022

Merkez Bankası eski Başekonomisti'nden flaş açıklama:

Merkez Bankası eski Başekonomisti'nden flaş açıklama:

Merkez Bankası eski Başekonomisti Prof. Dr. Hakan Kara, iktidarın ekonomik toparlanma için sakladığı son mermiyi açıkladı.Merkez Bankası eski Başekonomisti Prof. Dr. Hakan Kara, Halk TV2de yayınlanan ve Mustafa Sönmez'in sunduğu Parametre programına konuk oldu. Kara programda yaptığı açıklamada, Hazine'nin yükünün ürkütücü boyutlara ulaştığını ifade etti.

Merkez Bankası eski Başekonomisti nden flaş açıklama:

Prof. Dr. Hakan Kara, TL'ye destek için yolda olan enflasyon korumalı tahvilin çıkması halinde talebin yüksek olabileceğini belirtti. Kara, "İnsanlar enflasyona karşı korunmak istiyorlar ve ortada tek bir ürün yok. Bu yüzden talep olacaktır." sözlerini sarf etti.

"Son Mermi"

Merkez Bankası eski Başekonomisti Kara, tahvvil için "Son mermi gibi. En zor günler için saklanıyor." ifadelerini kullandı.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.