28 / 09 / 2023

Merkez Bankası’nın dövize 5. müdahalesinin büyüklüğü yaklaşık 2 milyar dolar!

Merkez Bankası’nın dövize 5. müdahalesinin büyüklüğü yaklaşık 2 milyar dolar!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) doğrudan döviz satış yöntemiyle gerçekleştirdiği 5. müdahalesinde tutar yaklaşık 2 milyar dolar şeklinde oldu.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Dolar/TL 'nin 17 seviyesini geçmesinden sonra piyasaya satım yönünde müdahale etmişti.

Sputniknews'te yer alan habere göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada "Döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

Merkez Bankası’nın dövize 5. müdahalesinin büyüklüğü yaklaşık 2 milyar dolar!

Yapılan bu müdahale Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Aralık ayının başından bu yana gerçekleştirdiği 5. müdahalesi oldu.

Bloomberg'in aktardığına göre doğrudan döviz satış yöntemiyle gerçekleştirdiği 5. müdahalesinde tutar yaklaşık olarak 2 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası'ndan dövize 5. müdahale!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön