Mersin Işık Tüneli tamamlandı!

Mersin Işık Tüneli tamamlandı! Mersin Işık Tüneli tamamlandı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak Mersinlilerin beğenisine sunulan Türkiye'nin ilk ışık tüneli yoğun ilgi görüyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak Mersinlilerin beğenisine sunulan Türkiye'nin ilk ışık tüneli yoğun ilgi görüyor. Daha önce Japonya'nın çeşitli kentlerinde örnekleri görülen Türkiye'nin ilk ışık tüneli Mersin'de hayata geçirildi.


Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından Mersin İdmanyurdu Meydanı'na inşa edilen ışık tüneli, tamamlanmasının ardından çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi.


Ziyaretçiler tarafından Kültür Park'ın gerdanlığı olarak adlandırılan ışık tünelinin yapımı 1 ay içerisinde tamamlanarak ziyarete açıldı.


Türkiye'de ilk olma özelliği ile öne çıkan ışık tüneli, taşıyıcı konstrüksiyon üzerine çelik halatlarla desteklenerek oluşturulan iskeletin çevresine dış mekan Ledleri yerleştirilerek büyüleyici güzelliğine kavuştu.  


90 metre uzunluk, 3 metre genişlik ve 5 metre yüksekliği ile Mersin Kültür Parkın her noktasından görülebilen ışık tünelinin tamamlanmasının ardından Mersin İdmanyurdu Meydanı'nda da çevre düzenlemesi yapıldı.Mersin Büyükşehir Belediyesi