Mersin'de emlak sektöründe hareketli dönem başlıyor!

Mersin'de emlak sektöründe hareketli dönem başlıyor! Mersin'de emlak sektöründe hareketli dönem başlıyor!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, emlak sektöründe yazın yaşanan durgunluğun öğrencilerin ders kayıtlarının başlaması ve memur tayinleri ile yerini hareketliliğe bırakacağını söyledi.Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, emlak sektöründe yazın yaşanan durgunluğun öğrencilerin ders kayıtlarının başlaması ve memur tayinleri ile yerini hareketliliğe bırakacağını söyledi. Konut kiralayacakları korsan emlakçılara karşı uyaran Başkan Madenli, ev kiralayacaklara tavsiyelerde bulundu.


Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, emlak sektöründe yazın yaşanan durgunluğun öğrencilerin ders kayıtlarının başlaması ve memur tayinleri ile yerini hareketliliğe bırakacağını söyledi. Konut kiralayacakları korsan emlakçılara karşı uyaran Başkan Madenli, ev kiralayacaklara tavsiyelerde bulundu.

 

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, yaz döneminde durgunluk yaşayan gayrimenkul sektörünün 10 günlük bayram tatilinin ardından sektörün canlanmasını beklediklerini dile getirdi.

 

Memurların tayinleri ve öğrencilerin kazandıkları üniversitelerin belli olmasının ardından özellikle kiralık konuta talep artışının yaşanmaya başladığını ifade eden Başkan Madenli, ev tutacakları özellikle korsan emlakçılara karşı uyardı.

 

Başkan Madenli, ev kiralayacakların neye ihtiyacı olduğundan emin olması gerektiği belirterek, “‘Emlakçı oda üyesi mi?’ öncelikle onu kontrol edin. Kiralık ev ararken bütçenizi belirleyin. Bütçe hazırlarken ilk ayın kirası, depozito, elektrik, su, doğalgaz, telefon ve internet bağlama ücretleri, nakliye ve servis gibi masrafları da hesaplayın.

Kira artış oranı sözleşmede belirtilmelidir. Evi teslim alma ve teslime etme şekilleri sözleşmede yer almalıdır. Depozito ve masraflar belirtilmelidir. Apartman aidatı sözleşmede yer almalıdır. Ortak alanların kullanımı ile ilgili detayları sözleşmede bulunmalıdır. Evde herhangi bir eksiklik varsa bu durum sözleşmeye eklenmelidir” dedi.


Tarsus Akdeni