Mesut Özil İstanbul'dan ev aldı!

Mesut Özil İstanbul'dan ev aldı! Mesut Özil İstanbul'dan ev aldı!

Mesut Özil, Küçük Çamlıca’da satın aldığı yeni tripleks villayla bir başka Galatasaraylı eski yönetici Ergun Gürsoy’a da komşu oldu. Özil'in evinde jimnastik salonu ve tenis kortu da bulunuyor.Ergun Gürsoy’a komşu oldu!


 

Amine Gülşe ile evlendikten sonra İstanbul’da bir de ev satın alan futbolcu Mesut Özil’in yeni malikanesine ilişkin detaylara Akşam gazetesi ulaştı. Mesut Küçükçamlıca’da eski G.Saraylı yönetici merhum Ekrem Dürüst’ün tripleks villasını 10 milyon dolar karşılığında satın aldı. Bir Başka G.Saraylı eski yönetici Ergun Gürsoy’un kapı komşusu olan Özil’in oturduğu yerde bir çok tanınmış ismin evi de mevcut. İşadamı ve G.Saraylı yönetici Ali Dürüst’ün ağabeyi olan Ekrem Dürüst, bu evde oturduğu sırada 1993'te intihar etmişti. Alo ve Mintax’ın sahibi olan ve daha sonra şirketini 80 milyon dolar karşılığı ABD’nin P&G şirketine satan Ekrem Dürüst’ün ölümünden sonra kızı Elif Dürüst bir süre daha bu konutta oturmuştu.

AMiNE GÜLŞE’YLE BiRLiKTE GEZDi

Mesut Özil’in satın aldığı malikane son derece lüks ve bir sporcunun ihtiyaçlarına yanıt verecek donanıma sahip durumda. Boğaz ve Adalar manzaralı evde yüzme havuzunun yanı sıra sauna, jimnastik salonu ve tenis kortu da mevcut. Düğünden önce eşi Amine Gülşe’yle İstanbul’da bir konut sahibi olmak isteyen Mesut Özil’in uzun araştırmalardan sonra bu malikaneyi almaya karar verdiği ve eşiyle beraber kendisinin de bizzat evi gezip, gördükten sonra satın alma kararını onayladığı öğrenildi.

TÜRKiYE’YE DÖNME DÜŞÜNCESiNDE

Mesut Özil’in aile çevresi, Arsenalli yıldızın futbolu bıraktıktan sonra Türkiye’ye yerleşme ve burada yaşama düşüncesinde olduğunu ve bu yüzden böyle bir yatırım kararı aldığını da belirtti. Amine Gülşe ile düğününü de İstanbul’da yapan Mesut Özil, boş zamanlarında tatil için sık sık bu şehre gelerek vakit geçiriyor. Ailesi Zonguldak Devrekli olan Mesut Özil, zaman zaman baba ocağı olan Zonguldak'a da gidiyor.

 

Mesut Özil Acun Ilıcalı'ya komşu oldu!