Metro, 20. mağazasını Mersin'de açıyor!

Metro, 20. mağazasını Mersin'de açıyor!

11 ilde toplam 19 mağazaya ulaşan Metro Toptancı Market 20. mağazasını ay sonunda Mersin'de hizmete sokmaya hazırlanıyor. Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, Türkiye genelinde 11 ilde toplam 19 mağazaya ulaştıklarını belirtti...  

Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, ay sonunda Mersin'e açacakları 20. mağazaları ile 250 kişiye istihdam sağlayacaklarını söyledi. Mersin'i Türkiye'nin gelişen yıldızı olarak niteleyen Özerkan, geçen yıl 4 mağaza açtıklarını hatırlattı. özerkan "2011 yılı sonuna kadar açacağımız 6 mağazanın yanı sıra 2012 yılında da agresif büyümemize yeni mağazalarla devam edeceğiz. Bu da bizim sektördeki yerimizi daha belirgin hale getirecek" dedi.
 
2010 yılında tüm dünyada 31 milyar Euro ciro elde ettiklerini bildiren Özerkan, Türkiye'de bu rakamın 1 milyar Euro olduğunu kaydetti. Özerkan, Türkiye genelinde 11 ilde toplam 19 mağazaya ulaştıklarını belirterek, "Bu mağazalarda 3 bin 615 kişiye doğrudan istihdam sağlıyoruz. Dünya genelinde 100 binden fazla çalışanımız var. Ülkemizin siyasi ve ekonomik istikrarı bu şekilde devam ederse, yapılacak yatırımların ardından çok daha fazla kişiye istihdam sağlanacağını söyleyebiliriz" diye konuştu.
Habertü