Mobilyacılar kış aylarında yüzde 50'ye varan indirime girdi!

Mobilyacılar kış aylarında yüzde 50'ye varan indirime girdi! Mobilyacılar kış aylarında yüzde 50'ye varan indirime girdi!

Mobilyacılar kış aylarında yaşanan durgunluğu aşmak ve istihdamı korumak için, yüzde 50'ye varan indirimin yanısıra promosyonlar ve ödemede uzun vade seçenekleri sunuyorlarKış aylarında müşteri ve satış sıkıntısı yaşaya mobilya sektörü, durgunluğu aşmak ve istihdamı korumak için satışlarda yüzde 50'ye varan indirimin yanı sıra promosyon uygulamaları ve ödemelerde uzun vade seçenekleri sunarak, piyasayı canlandırmaya çalışıyorlar.

KLASİKTE DÜNYA BİRİNCİSİ

Adana Marangozcular ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı, kaliteli ve yoğun işçilikli üretim yapan Adana'nın Türkiye'nin önemli mobilya üretim merkezleri arasında yer aldığını söyledi. Odalarına kayıtlı 3 bin 700 üye bulunduğunu belirten Avcı, mobilya üretiminde Türkiye genelinde ilk dört, klasik koltuk takımı imalatında ise birinci sırada yer aldıklarını bildirdi. Geçen yıl 20 milyon dolarlık ihracat yaptıklarına dikkati çeken Avcı, döviz kurlarının yükselişe geçmesiyle birlikte 2011 yılında gerçekleştirecekleri ihracatın daha da artacağına inandığını kaydetti.

HER YIL AYNI DURUM YAşžANIYOR

Avcı, sektörün her yıl aralığın ikinci yarısından itibaren mart ayının ortasına kadar 'ölü sezon' dedikleri durgunluk dönemine girdiklerini, bu sürecin firmalarca tasarım çalışması yapılarak değerlendirildiğini ve yeni sezona hazırlanıldığını söyledi.


İşžTE SUNULAN FIRSATLAR

Sektör temsilcilerinin kış aylarında yaşanan durgunluğu aşmak, istihdamı korumak için yüzde 50'ye varan indirimin yanısıra promosyon uygulamaları ve ödemelerde 20 ay gibi uzun vade seçenekleri sunduklarını anlatan Avcı, şöyle konuştu: 'Bu dönemde esnaf satış yapabilmek ve iş yerine gelen müşterisini boş çevirmemek için her türlü fedakarlığı gösteriyor. Fiyatlar yarı yarıya kadar düşürdü. Fabrikasyon üretim yapanlar ise 20 ay gibi uzun vadeli seçenekler sunarak tüketiciyi çekmeye çalışıyor. Bazı satıcılar da beyaz eşya promosyonları yapıyor. Evlilik hazırlığı yapanlar ve eşyasını yenilemek isteyenler için deyim yerindeyse mobilya almanın tam zamanı. Mart ortasına kadar devam edecek olan bu dönemi en iyi şekilde değerlendirsinler.'
Yeni şžafak