Murat Aydın: Beykoz’da yatırım yapmak isteyen herkese destek olacağız!

Murat Aydın: Beykoz’da yatırım yapmak isteyen herkese destek olacağız! Murat Aydın: Beykoz’da yatırım yapmak isteyen herkese destek olacağız!

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la Beykoz’u ve çevresini incelediğini belirten Başkan Murat Aydın, 'Beykoz’un mülkiyet problemi neredeyse çözülmüştür' dedi.Beykoz Belediye Meclisi 8'inci Dönem Haziran ayı çalışmalarına başladı. Beykoz Belediyesi Başkanı Murat Aydın'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda açılış ve yoklamanın ardından öncelikle 08 Mayıs 2019 tarihli tutanak oylanarak oybirliğiyle onaylandı.

Beykoz’a 10 bin konut

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la Beykoz’u ve çevresini incelediğini belirten Başkan Murat Aydın, 'Beykoz’un mülkiyet problemi neredeyse çözülmüştür. Çevre Şehircilik Bakanlığımızın tüm ekibi Beykoz’daydı. Sağlıksız konutların sağlıklı konutlara dönüştürüleceğinin müjdesini veren Bakanlığımız, 4-5 yıl içinde Beykoz’da 10 bin konut yapılacağını söyledi. Beykoz’da geçmiş dönem mülkiyet probleminin çözülmüş olması, anayasa değişikliği ve imarla ilgili gelişmelere de yola açtı' dedi.

Beykoz Güncel'de yer alan habere göre, Başkan Aydın, 'Bakanlığımızla birlikte bu konuda da çok hızla ilerliyoruz. İmar, Beykoz’un olmazsa olmazıdır. Kısa sürede yeni planlara meclisimizle hep birlikte imza atmamız lazım. Kaçak yapılaşmaya kesinlikle
müsamaha göstermeyeceğiz. Önceliklerimizin başında Beykoz’un doğallığının bozulmaması ve sosyalliğinin, demograk yapısının değişmemesi lazım. Başka Beykoz ve Boğaz yok. Buranın mutlaka korunması gerekiyor. Bununla ilgili olarak İmar Barış Yasası ortaya çıktı. Buradaki konutları daha yaşanılabilir hale getirilmeli' şeklinde devam etti.

'Beykoz’da yatırım yapmak isteyen herkese destek olacağız'

İlçenin gelişmesi için her türlü projeye katkı sunacaklarını bir kez de belediye meclisinden duyuran Başkan Murat Aydın, 'Üniversite, okul, hastahane, kısacası eğitim, spor, sağlık alanında Beykoz’da yatırım yapmak isteyen kim varsa gelsin, belediye olarak destek vereceğiz. Futbol ve spor sahaları konusunda spora destek verilen ilçelerin başında Beykoz geliyor. Diğer spor dallarını da yücelteceğiz. Beykoz’un kalkınması için yaşamın her alanına destek olacağız' diye konuştu. 

AK Parti Grubu Meclis üyesi Engin Yıldız ise 2014- 2019 yılları arasında spor yatırımları kapsamındaki yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Toplantıda yapılan konuşmaların ardından meclisteki gündem maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havalesi yapıldı.

Beykoz'da 10 bin konut dönüştürülecek!