MÜSİAD Hollanda'da üç yeni şube açtı!

MÜSİAD Hollanda'da üç yeni şube açtı! MÜSİAD Hollanda'da üç yeni şube açtı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Hollanda'nın Lahey, Rotterdam ve Utrecht kentlerinde üç yeni şube açtı. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği , Lahey, Rotterdam ve Utrecht'te üç şube açtı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, açılışların ardından Amsterdam'da bir otelde basın toplantısı gerçekleştirdi. Kaan, buradaki konuşmasında, MÜSİAD olarak 24 yılda Avrupa'da 11 farklı ülkede 24 noktaya ulaştıklarını belirtti.

 

Bugün Lahey, Utrecht, Rotterdam şubelerini açarak bu ülkedeki şube sayılarını da 4'e yükselttiklerini söyleyen Kaan, "Bu, MÜSİAD'ın İstanbul'da küçük bir ofisle başlayan yolculuğunun nerelere vardığının bir göstergesi ve Türkiye adına gurur verici bir başarıdır." diye konuştu.

 

Yurt dışı ağlarını genişletmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Kaan, "Ekonomi diplomasisini genişletmek noktasında önemli hizmetler veriyoruz. Diğer ülkelerle ticari ilişkilerimizi geliştirmeyi, dolayısıyla Türkiye ekonomisine katkı sunabilmeyi öngörüyoruz." dedi.

 

Kaan, Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkilerin uzun yıllara dayandığına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Hollanda'daki 4 şubemizle birlikte, ticari diplomasiyi ve ilişkileri büyüteceğimizi düşünüyoruz. Derneğin Hollanda'da olmasının hem Avrupa'daki ticari ilişkileri açısından hem de üyelerimizin büyümesi ve gelişmesi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz."

 

Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alper Yüksel de "Türkiye ve Hollanda arasındaki ilişkiler, iki ülkenin dünyanın en büyük ekonomiler arasında olması ve Hollanda'da yaşayan yarım milyona yakın insanımızın olması değerlendirildiğinde bugün yapılan açılışlar çok önemli." açıklamasını yaptı. 

 

Toplantının ardından düzenlenen galaya Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Mehmet Köse, Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun, MÜSİAD'ın yurt dışındaki şubelerinin başkanları ve çok sayıda iş adamı katıldı.