Mustafa Allar kimdir?

Mustafa Allar kimdir?Bolu Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar kimdir? Mustafa Allar, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Mustafa Allar, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor? İşte Mustafa Allar...


Mustafa Allar kimdir?

Mustafa Allar, 1966 yılında Gerede´nin Çayören Köyü´nde doğdu. İlkokul eğitimi sonrası Gerede Merkez Kuran Kursu´nda Hafızlık eğitimini tamamladı. Orta ve Lise Öğrenimini Gerede İmam Hatip Lisesi´nde bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.


1985 Yılı´nda, servis işletmeciliği ile ticarete girerek 1996 Yılı´nda Allar Nakliyat, Deri, İnşaat, Otomotiv ve Turizm LTD ŞTİ´yi kurdu.


1997 Yılı´nda vatani görevini tamamlayarak, ticari atılımlarına devam eden Mustafa ALLAR, Gerede Şoförler ve Otomobilciler Odası´nda önemli görevlerde bulunarak, 2003 Yılı´nda AK Parti 1. Olağan Gerede İlçe Kongresi´nde yönetim kurulu üyesi olarak siyasete adım attı.


2011 Yılı´ndan 01 Kasım 2013 tarihine kadar, AK Parti Gerede İlçe Başkanlığı yaptı.


2008 ile 2010 yılları arasında Gerede Spor Kulüp Başkanlığı, 2009 ile 2013 yılları arasında Gerede Ticaret ve Sanayi Odası´nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten ALLAR, AK Parti Bolu İl Başkanlığı´nca düzenlenen "Siyaset Akademisi" programına katılarak, başarı belgesi almaya hak kazandı.


30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa ALLAR evli ve 3 çocuk babasıdır.


Bolu Gerede Demirciler Mahallesi'nde riskli alan ilan edildi!