Mustafa Buluş kimdir?

Mustafa Buluş kimdir? Mustafa Buluş kimdir?

03 Aralık 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından TBMM’deki parti grup toplantısında Iğdır Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen AK Parti Iğdır İl Başkanı Mustafa Buluş kimdir?Mustafa Buluş kimdir?

Mustafa Buluş, 03 Aralık 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından TBMM’deki parti grup toplantısında Iğdır Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi. Peki Mustafa Buluş kimdir?


Mustafa Buluş biyografi..

Mustafa Buluş, ilk, Orta ve Lise öğrenimini Iğdır ilinde tamamladı. AK Parti Iğdır İl Başkanı olan Buluş 2014 Yerel Seçimlerinde Iğdır Belediye Başkan Adayı oldu.


1988 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 1992 yılında bu okuldan mezun oldu. 1993 yılında İstanbul’da merhum Av. Medet Serhat'ın yanında avukatlık stajını yaptı. 1994 yılında askerlik görevini tamamladı. 


Buluş, 1995 yılında Iğdır İlinde avukatlık mesleğine başladı. Üç dönem Iğdır Barosu yönetim kurulunda üye olarak görev yaptı. 


Buluş, 1995 yılında Iğdır İlinde avukatlık mesleğine başladı. Üç dönem Iğdır Barosu yönetim kurulunda üye olarak görev yaptı. 


2005 yılında AK Parti Iğdır İl Başkanı’nın görevinden ayrılmasından dolayı, parti teşkilatı tarafından İl Başkanlığı için Genel Merkez’e çağrıldı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerde Belediye Başkan aday adayı oldu. 30 Mayıs 2009 tarihinden bu yana Ak Parti Iğdır İl Başkanlığı’nı yürüten Av. Mustafa Buluş, daha önce İlim Yayma Cemiyeti Iğdır Şubesi’nde görev aldı. 


Mustafa Buluş evli ve iki çocuk babasıdır.