Mustafa Çelik: İz bırakacak projelere devam ediyoruz!

Mustafa Çelik: İz bırakacak projelere devam ediyoruz! Mustafa Çelik: İz bırakacak projelere devam ediyoruz!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iz bırakacak projeler yapmaya devam edeceklerini söyledi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte açılış, temel atma ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kayseri'ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Mustafa Çelik ile bir süre görüştü. Ziyarete, Bakan Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel ve Sami Dedeoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe belediye başkanları ve bakanlık bürokratları katıldı.

Bakan Veysel Eroğlu'na Kayseri ve Kayseri'ye yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iz bırakacak projeler yapmaya devam edeceklerini söyledi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan beklentilerini de dile getiren Başkan Çelik, toplam 42 kilometre uzunluğundaki dokuz ayrı derenin ıslahı için destek istedi. Bakan Eroğlu da taşkın riski olan bölgeler öncelikli olmak üzere dere ıslahı için destek vereceklerini belirtti. Bakan Eroğlu'na taşkın kanalın her iki yanına yapılan Bekir Yıldız Bulvarı hakkında da bilgi veren Başkan Çelik,  Bakan'dan betonla yenilenen kanalın mülkiyetini istedi. Bakan Eroğlu bu talebe de olumlu yanıt verdi. Başkan Çelik, ziyarette ayrıca Bakan Veysel Eroğlu'na Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan yeni Orman Bölge Müdürlüğü binasının projesini göstererek bilgiler verdi. Bakan Eroğlu yapılacak binayı çok beğendiğini belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ziyarette Büyükşehir Belediyesi'nin anı defterini de imzaladı. Daha sonra da Başkan Mustafa Çelik, Bakan Ertoğlu'na ziyaretin anısına bir hediye verdi.

BÜYÜKŞEHİR'DE YATIRIM TOPLANTISI YAPILDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde Belediye Meclis Salonu'nda bir yatırım toplantısı da yaptı. Eroğlu, ilçe belediye başkanları ve sulama birliklerinin yöneticilerinin de katıldığı toplantıda Kayseri'de 2019 yılına kadar çok büyük yatırımlar yapacaklarını belirtti. Toplantıda, bakanlığa bağlı genel müdürlüklerden DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Orman Genel Müdür Yardımcısı Ali Şahin ve Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş tarafından yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili brifingler verildi. Bakan Eroğlu ayrıca Kapuzbaşı Şelaleleri'ni dünya turizmine açmak için bir heyet oluşturarak çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi.Kayseri Büyükşehir Belediyesi