Müteahhite ‘çifte satış’ davası! 

Müteahhite ‘çifte satış’ davası!  Müteahhite ‘çifte satış’ davası! 

İş insanı Sedat Morgül, yatırım amaçlı aldığı 4 daireden ikisinin başka kişilere de satıldığını tespit etti. Parasını ödediği dairelerden birinin internetten satışa çıkarıldığını gören Morgül, savcılığa suç duyurusunda bulundu.Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava dosyasına göre, iş insanı Sedat Morgül (42), yatırım amaçlı daire almaya karar verdi. Morgül, yaptığı araştırma sonrası, Metin Uçar’ın (49) sahibi olduğu Uçarlar Yapı’nın bir projesinde karar kaldı. Üç bloktan meydana gelen toplam 220 dairelik projenin yüzde 95’inin tamamlandığını gören Morgül, fiyatı da uygun gelince, 4 daire almaya karar verdi. Morgül, 1+1 şeklindeki 4 daireyi 660 bin liraya satın aldı.

SATIŞA ÇIKARDI

Hürriyet'te yer alan habere göre; iş insanı Morgül, ödemenin yarısını peşin, yarısını çek olarak yaptı. Elinde arsa tapusunun olduğu Morgül daha sonra, internette gördüğü bir ilan sonrasında şok yaşadı. Sahibi olduğu dairelerden birinin satışa konulduğunu gören Morgül, ilanın sahibi ile temasa geçti. Anılan daireyi satışa çıkaran ismin ise, bir dönem izlenme rekorları kıran ‘Arka Sıradakiler’ dizisinde ‘Yadigâr’ karakterini canlandıran Temmuz Karikutal (33) olduğu ortaya çıktı.

AYNI DAİRE İKİ KİŞİYE

Morgül, Karikutal ile temasa geçti ve ikili yüz yüze görüştü. Her iki isim, ellerinde yer alan tapu ve sözleşmeleri karşılaştırdı. Durum kısa süre içerisinde ortaya çıktı. Aynı daire iki farklı kişiye birden satışı gerçekleşti. İlk şoku atlatan Morgül, diğer daireleri ile ilgili araştırmalarda bulundu. Morgül, parasını ödediği dairelerden birinin daha başka bir firmaya satıldığını ortaya çıkardı. 

‘DOLANDIRICILIK’ DAVASI

Şirket yetkilileri ile de görüşmeler gerçekleştiren Morgül, savcılığa şikayet etti. Satış sözleşmesi imzaladığı şirketin yetkilileriyle ilgili suç duyurusunda bulundu. Gerçekleştirilen soruşturmanın ardından müteahhit Metin Uçar ile annesi H. Uçar hakkında 3 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşması geçtiğimiz Eylül ayı sonunda görülürken, Metin Uçar’ın başka bir suçtan cezaevinde olduğu ortaya çıktı. Mahkeme, ikinci duruşma için önümüzdeki Ocak ayı ortasına gün verdi. Konu hakkında görüşünü almak üzere aradığımız Uçar’ın avukatından ise dönüş olmadı.

Ev almak isteyenler dikkat! Uzmanlar uyardı!