Nallıhan'da orman yangını çıktı!

Nallıhan'da orman yangını çıktı!

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde çıkan yangında 20 hektar orman ile 500 dönüm bahçe yandı. Yangına 8 arazöz, 3 dozer ve çok sayıda itfaiye aracı ile müdahale edildi.Ankara'nın Nallıhan ilçesinde çıkan yangında 20 hektar orman ile 500 dönüm bahçe yandı.


Edinilen bilgiye göre, Nallıhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde henüz nedeni belirlenemeyen nedenden dolayı çıkan yangın çıktı. Nallıhan, Mudurnu ve Beypazarı Belediyesi itfaiye ekipleri ile orman işletme şefliğine ait arazözler yangına müdahale ediyor.


Nallıhan Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, AA muhabirine yaptığı açıklamasında, yangında 20 hektar orman alanı ile 500 dönüm bahçelerinin zarar gördüğünü söyledi.


Yangına 8 arazöz, 3 dozer ve çok sayıda itfaiye aracı ile müdahale edildiğini kaydeden Demirayak, şunları söyledi:


“Yangın, şu sıralarda kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Ekipler yangını kontrol altına almalarının ardından soğutma çalışmalarını sürdüre. 80 işçiyle, köylüler arazözler, itfaiye ekipleri çok yoğun bir çaba gösterdiler. Yangını köyü sirayet ettirmediler. Yangını 1-2 saat içinde tamamen kontrol atına almış olacağız. İş makinalarıyla yangının önünü kestiler.”


AA