27 / 05 / 2022

Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Ek Bina temeli atıldı!

Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Ek Bina temeli atıldı!

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Ek Bina temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma programı Namık Kemal Üniversitesi Halk Oyunları ekibinin dans gösterisiyle başladı...
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, "Elimizdeki imkanlarla yerleşkemizi yakın zamanda en güzel eğitim yuvası haline getireceğiz" dedi.


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Ek Bina temel atma töreni gerçekleştirildi. NKÜ Halk Oyunları ekibinin dans gösterisiyle başlayan temel atma programına Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Üniversitemiz akademik ve idari personeli, öğrenciler ve Çorlu halkı katıldı.


Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özer Göktepe, törenin açılış konuşmasını yaparak, "Fakültemiz, 2006 yılında Trakya Üniversitesinden ayrılarak Namık Kemal Üniversitesi'ne bağlandı. 2006 yılından itibaren hızla gelişen fakültemiz günümüzde 3 bine yaklaşan öğrenci sayısı, 100 civarında akademik kadrosuyla eğitim öğretim faaliyetlerine devam ediyor. Bu hızlı büyümeye paralel olarak fakültemizin yeni laboratuarlar ve dersliklere ihtiyacı ortaya çıktı. Bugün temeli atılan binamız Bodrum katı da dahil olmak üzere 5 katlı olacaktır. Vizyonumuz, Çorlu Mühendislik Fakültesi Kampüsünü Trakya'nın en önemli Arge Merkezi haline getirmek" şeklinde konuştu.


"ELİMİZDEKİ İMKANLARLA YERLEŞKEMİZİ YAKIN ZAMANDA EN GÜZEL EĞİTİM YUVASI HALİNE GETİRECEĞİZ"


Çorlu Mühendislik Fakültesi'nin NKÜ'nün en eski fakültelerinden biri olduğunu anımsatan Rektör Şimşek, ek derslik binasının TEKNOPARK'a verilmesi ve hızla büyümesi nedeniyle Çorlu Mühendislik Fakültesi'nin ek dersliğe ihtiyaç duyduğunu vurguladı. NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, temeli atılacak ek derslik binasının 2014 yılında tamamlanmasıyla eğitim öğretime açılacağını söyledi.


Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, konuşmasında "TEKNOPARK ile birlikte Çorlu Mühendislik Fakültesi Yerleşkesi'nin ARGE merkezi olmasını diliyorum. İnşallah temeli atılan yeni derslik binasının tamamlanmasıyla öğrencilerimiz daha rahat mekanlarda derslerini alacaklar. Elimizdeki imkanlarla yerleşkemizi yakın zamanda en güzel eğitim yuvası haline getireceğiz" dedi.


Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan ise konuşmasında Çorlu Mühendislik Fakültesi'nin hızla geliştiğini dile getirdi. Doğan, "Çorlu sıradan bir ilçe değil. Trakya'nın gelişmiş ilçelerinden biridir. Çorlu'ya yapılan yatırım bölgeye yapılmış demektir. TEKNOPARK ve Çorlu Mühendislik Fakültesi Arge'ye ışık tutacaktır" ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve katılımcılar, yapımına başlanan yeni yüksekokulun hayırlı olmasını dileyerek, ilk harcını attı.


Tekirdağ Yeni Haber