NEF'ten 50 milyon liralık tahvil ödemesi!

NEF'ten 50 milyon liralık tahvil ödemesi! NEF'ten 50 milyon liralık tahvil ödemesi!

Toplamda 275 milyon lira tutarında tahvil ihracı gerçekleştiren Nef, bu ödemeyle herhangi bir yeni borçlanmada bulunmadan, kalan tahvil ödemesini 50 milyon liraya düşürdü...Nef, 50 milyon TL'lik tahvil ödemesi gerçekleştirdi. Toplamda 275 milyon TL tutarında tahvil ihracı gerçekleştiren Nef, bu ödemeyle herhangi bir yeni borçlanmada bulunmadan, kalan tahvil ödemesini 50 milyon TL'ye indirdi.

Nef'in açıklamasına göre, sektördeki en yüksek kredi notuna sahip şirket, 50 milyon TL'lik tahvil itfa ödemesi gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; 275 milyon TL tutarında tahvil ihracı gerçekleştiren Nef, bu ödemeyle herhangi bir yeni borçlanmada bulunmadan, kalan tahvil ödemesini 50 milyon TL'ye indirdi. Nef, bugüne kadar kupon ödemeleri dahil yatırımcılarına toplam 312 milyon TL ödeme gerçekleştirdi.

Açıklamaya göre KAP'ta, "Şirketimizce 6 Nisan 2017'de halka arz edilen 50 milyon lira nominal değerli ve 728 gün vadeli değişken faizli tahvile ( ISIN Kodu: TRSTIMG41917) ilişkin 4 Nisan tarihli 8. kuponu olan 2 milyon 925 bin TL değerindeki son kupon ödemesi ve 50 milyon TL değerindeki itfa ödemesi bugün itibarıyla yapılmıştır." denildi.

Nef, 275 milyon TL tutarındaki toplam tahvil ihraç tutarını ödemeler sonrası 50 milyon TL'ye düşürmüş oldu. Nef, bu hafta içerisinde gerçekleştirdiği tahvil itfa ödemesi ve 8. kupon ödemesi ile sermaye piyasası yatırımcılarına toplam 312 milyon TL ödeme yapmış oldu.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Nef'in 300 milyon TL'ye kadar borçlanma aracı ihraç başvurusunu 14 Mayıs 2015'te onaylamış, gerçeleşen başarılı tahvil ihraçlarından sonra 8 Haziran 2018'de bu rakam 600 milyon TL'ye çıkarılmıştı.

"Taahhütlerimizi yerine getirdik"

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, sermaye piyasalarından borçlanma alternatifini, kurumsallaşma ve alternatif fonlama kaynaklarına erişim açısından son derece önemsediklerini söyledi. 

Timur, "Tahvil ihraçlarımız oldukça volatil piyasa koşullarında gerçekleşmelerine rağmen büyük talep görmüştü. Hem finansal taahhütlerimizi hem de müşterilerimizin beklentilerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şirketimize güvenerek yatırım yapan sermaye piyasası yatırımcılarımıza tekrar teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

Timur Gayrimenkul 50 milyon TL'lik tahvilin kupon ödemesini yaptı!