25 / 05 / 2022

Nevşehir Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesi'ne destek!

Nevşehir Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesi'ne destek!

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, hayata geçirilecek kentsel dönüşüm ve kent meydanı projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan görüş aldı.Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, hayata geçirilmesi planlanan kentsel dönüşüm ve kent meydanı projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ziyarette bulundu.

Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan habere göre; Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir Belediyesi’nin önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığı çeşitli projelerle ilgili Ankara’da temaslarda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret eden Arı, başta Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesi, Nevşehir Kent Meydanı ve Millet Bahçesi projeleri olmak üzere çeşitli yatırımlarla ilgili görüş aldı.

Ziyaretle ilgili konuşan Başkan Arı: “Şehrimiz için oldukça verimli bir ziyaret oldu. Sayın Bakanımız başta kentsel dönüşüm projelerimiz olmak üzere kent meydanı ve diğer projeler için bizlere her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. Bunun yanı sıra belediyemize gerekli olan bazı ekipmanların tahsisi konusunda da bakanımızın desteğini aldık. En kısa sürede projelerimizi başlatacağız. Bu şehirde güzel şeyler olacak. Bunun için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Nevşehirli vatandaşlarımızın yaşamaktan mutluluk ve gurur duyacakları bir şehir oluşturacağız” ifadelerini kullandı.