Niğde Bahçeli Kasabası'nın ışıklandırma sorunu mecliste!

Niğde Bahçeli Kasabası'nın ışıklandırma sorunu mecliste! Niğde Bahçeli Kasabası'nın ışıklandırma sorunu mecliste!

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bor'un Bahçeli Kasabası'nın ışıklandırılmasına yönelik çalışmalara ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer sorularını Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Beral Albayrak'a sordu..

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bor'un Bahçeli Kasabası'nın ışıklandırılmasına yönelik çalışmalara ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer sorularının Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Beral Albayrak tarafından yanıtlandırılmasını istedi.


Önergesinde "Niğde ili Bor İlçesi motosiklet kazasında Aykut Açıkgöz, Önder Talu vefat etmişlerdi. Bir yılı aşkın süredir kazada motosiklete çarpan sürücü bulunamamaktadır. 31 Aralık 2014 tarihinde meydana gelen kazada çevrede yer alan kameralara rağmen çarpan araç saptanamamıştır." diyen Gürer, bu yolda aydınlatma ve sinyalizasyon bulunmamasının ailelerce kazanın da bir nedeni olarak görüldüğünü dile getirdi.


"Bu nedenle Aileler MEDAŞ’a başvurarak yolun aydınlatılmasını istemişse de bugüne kadar bu konuda bir sonuç alamamışlardır." ifadelerinde bulunan Gürer "Ayrıca Niğde Valiliğinin de MEDAŞ Genel Müdürlüğü 2015 yılı programında değerlendirilmesi talebi vardır. Ailelerin isteği bu yolun aydınlatılıp gelecekte benzer kazaların yaşanmamasıdır." diye belirtti.


Gürer bu bağlamda "Bor ilçesi Bahçeli Kasabası ile Bor Şeker fabrikası ışıklandırmasının yapılması için bir çalışma var mıdır? Bu yönde bir çalışma yoksa yapılması konusunda planlama var mıdır?" diye sordu.

pus