Nişantaşı müteahhidi Keten İnşaat, Anadolu'ya açılıyor!

Nişantaşı müteahhidi Keten İnşaat, Anadolu'ya açılıyor!

Nişantaşı bölgesinde son 25 yılda yapılan yeni binaların yüzde 90'ını kendilerinin yaptığını söyleyen Keten, Anadolu Yakası'nda yeni projeler geliştirdiklerini belirtti. Keten, Anadolu yakasında proje alanlarının Kanlıca, Anadolu Hisarı ve Göksu'da olacağ

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

'Nişantaşı Müteahhidi olarak tanınan Keten İnşaat, 2013'e kadar 900 milyon TL'lik proje geliştirerek, 370 milyon TL ciroya ulaşmayı planladıklarını açıkladı. Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, özellikle Nişantaşı bölgesinde son 25 yılda yapılan yeni binaların yüzde 85-90'ını kendilerinin yaptığını, yeni projelerinin ise Avrupa yakasında Levent, Taksim, Beşiktaş ve Cihangir ile Anadolu yakasında Kanlıca, Anadolu Hisarı ve Göksu'da olacağını belirtti.

Keten, şirket olarak şehrin merkezinde olmaya devam etmek istediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti: 'Toplu konut yapmaktan uzak duracağız. Bizim asıl katma değer sağladığımız nokta merkezde. Yatırım değeri, tasarım değeri olan bölgelerde yer almaya devam etmek istiyoruz. Bugüne kadar 48 projede 200 bin metrekare inşaat yaptık. 250 konutluk inşaatımız devam ediyor. Mevcut projelerin yatırım değeri yaklaşık 200 milyon TL.'' Keten, önümüzdeki dönemde kentsel dönüşüm projelerinin de içinde yer almak istediklerini sözlerine ekledi.

AKŞAM

pus