07 / 07 / 2022

ÖİB, 10 ildeki 20 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirecek!

ÖİB, 10 ildeki 20 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirecek!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 10 ilde yer alan toplam 20 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştiriyor...Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,10 ilde yer alan 20 gayrimenkulü satış yöntemiyle özelleştiriyor. Bugünkü 31602 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, özelleştirilecek olan gayrimenkuller Adana, Zonguldak, Giresun, Hatay, Kırşehir, Kütahya, Mersin, Erzincan, Muş ve Tokat'ta bulunuyor.

Gerçekleştirilecek olan özelleştirmelerde, her bir gayrimenkul için farklı geçici teminat tutarı ile ihale şartnamesi tutarları belirlendi. Yapılacak özelleştirmeler için son teklif verme tarihleri, gayrimenkullere göre 18, 19 ve 20 Ekim şeklinde belirlendi. 

ÖİB, 10 ildeki 20 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirecek!

SAKARYA'DAKİ TAŞINMAZ SAHİBİNİ BULDU

Diğer bir taraftan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yine Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, ihale komisyonu tarafından, Maliye Hazinesi adına kayıtlı Sakarya Kocaali Mahallesi'nde yer alan gayrimenkulün özelleştirme ihalesinde 5 milyon 500 bin TL'lik tutarla en yüksek teklifi sunan Kemal-Hasan Ekşi İnşaat Taahhüt Tersane İşletmeciliği Nakliyat İç ve Dış Ticaret Limited Şirketine satışına karar verildi.

 

Detaylar için tıklayın