Ordu’daki şiddetli fırtınada 175 konut, 32 okul ve 13 kamu binası hasar gördü!

Ordu’daki şiddetli fırtınada 175 konut, 32 okul ve 13 kamu binası hasar gördü!Ordu Valiliği yaptığı açıklamada şiddetli fırtına nedeniyle 175 konut, 32 okul ve 13 kamu binasının çatısı ve cephe mantolamalarının hasar gördüğünü belirtti.


Ordu Valiliği, Ordu’daki şiddetli fırtınanın ardından konut, okul ve kamu binalarının hasar görmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Valilik, 5-6 Şubat'ta etkili olan fırtınada 175 konut, 32 okul ve 13 kamu binasının çatısı ve dış cephe mantolamalarının hasar gördüğünü açıkladı.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle çatı uçmaları, bina dış cephelerinde hasar, ağaç devrilmeleri, trafo arızaları ve elektrik hatlarında kopmalar, sera örtülerinin parçalanması gibi tabi afet olaylarının meydana geldiği aktarıldı.

Hasarların tespitine yönelik çalışmaların İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi  Koordinatörlüğü’nde devam ettiği bildirilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bugün saat 16.30 itibarıyla yapılan tespitlere göre, 175 konut, 32 okul ve 13 kamu binasının çatısı ve dış cephe mantolamaları hasar görmüştür. Yaşanan fırtına ve kuvvetli rüzgardan dolayı 83 mahallede halihazırda enerji kesintisi (kısmi) mevcuttur. 144 trafoda ise enerji sağlanamamaktadır. Meydana gelen arızaları gidermek için YEDAŞ'a bağlı 67 farklı ekip tarafından çalışmalar sürdürülmektedir."   

 

Valilik, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 120 sera örtüsünde zarar tespiti yapıldığını belirterek, "6 Şubat Perşembe günü 12 ilçemizde şiddetli fırtına ve rüzgar nedeniyle ara verilen eğitim öğretime 7 Şubat tarihi itibarıyla devam edilmiştir. Meydana gelen fırtına ve kuvvetli rüzgardan dolayı herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayı yaşanmamıştır." ifadelerini kullandı.

Ordu'daki fırtına 4 katlı binanın çatısını uçurdu!

Ordu'daki fırtınada 51 konut, 32 okul ve 9 kamu binası hasar gördü!